ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

W Kielcach powstała plenerowa EMOstrefa

27-06-2018

W  Kielcach na Skwerze Szarych Szeregów, w rejonie "starego" placu zabaw otwarto dziś jedną z pierwszych w Polsce, plenerowych EMOstref. Jest to miejsce, które powstało z przeznaczeniem dla rodziców i ich dzieci. Plenerowa EMOstrefa to zadaszona konstrukcja, na którą składa się wygodna ławka oraz przewijak. Rodzice dzięki temu będą mogli w komfortowych warunkach nakarmić lub przewinąć tam swoje pociechy.
Projekt EMOstrefy powstał w 2016 roku z inicjatywy Pharmaceris EMOTOPIC jako odpowiedź na potrzeby zarówno polskich szpitali, jak i rodziców. Celem programu jest wsparcie i promocja rodzicielstwa bliskości i pomoc rodzicom w jego budowaniu. Ławeczki dla rodziców z małymi dziećmi to rozszerzenie zasięgu programu po to, aby wspierać rodziny także poza szpitalami. Od 2016 roku w ramach akcji marka EMOTOPIC wsparła 23 szpitale w całej Polsce, w których otwartych zostało 38 specjalnych stref dla rodziców i dzieci.
Tegoroczny projekt plenerowych EMOstref w parkach jest akcją pilotażową.  Plenerowa EMOstrefa stanęła już w Gdańsku, Warszawie i właśnie w Kielcach.

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna