ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Kadzielnia coraz bardziej atrakcyjna turystycznie

04-07-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

W dawnym kamieniołomie Kadzielnia trwają prace budowlane, mające na celu utworzenie nowoczesnej infrastruktury edukacyjno – turystycznej. To będzie jedno z pierwszych tak kompleksowych rozwiązań, którego elementem ma być wygodny trakt pieszy łączący drogę dojazdową do amfiteatru Kadzielnia ze ścieżką od strony ulicy Pakosz. Część ścieżki zostanie zabezpieczona przed spadającymi kamieniami specjalną siatką.
W innej części dawnego kamieniołomu, w bezpośredniej bliskości jeziorka szmaragdowego, blisko parkingu od strony ulicy Krakowskiej, powstanie punkt edukacyjny „woda”. Będzie można tam znaleźć wiele ciekawych informacji na temat jej znaczenia dla organizmów żywych. Warto dodać, że koszty tego przedsięwzięcia w części zostaną dofinansowane z kasy Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 - 2020, w formule pozakonkursowej w ramach ZITKOF. Na realizację wspomnianych projektów przyjdzie nam jeszcze poczekać do końca roku. Natomiast Kadzielnia w dalszym ciągu jest jedną z atrakcji turystycznych naszego miasta. Obok podziemnej trasy turystycznej łączącej kilka jaskiń i cieszącej się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, można też już zajrzeć do amfiteatru, jednego z najpiękniejszych w kraju. Można go zwiedzać poza dniami koncertowymi i technicznymi, związanymi z organizacją imprez. Bilety wstępu do amfiteatru kosztują: 5 zł dla osoby dorosłej, a za dziecko zapłacimy 2 zł.

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna