ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Umowy na dofinansowanie modernizacji oświetlenia ulicznego oraz budowę ścieżek rowerowych podpisane

05-07-2018

Wydział Zarządzania Funduszami Europejskimi informuje, że Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, pełniący funkcję Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, podpisał z Gminą Kielce umowę o dofinansowanie projektu pn.: Poprawa efektywności energetycznej Kielc poprzez modernizację oświetlenia ulicznego w gminie Kielce. Projekt realizowany będzie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego.

Przedmiotem projektu jest modernizacja oświetlenia ulicznego na wybranych obszarach miasta Kielce. Modernizacji będzie podlegał cały osprzęt oświetleniowy, tzn. linie kablowe i napowietrzne, słupy oświetleniowe wraz z oprawami. Przewiduje się uzupełnienie i zagęszczenie oświetlenia na tych odcinkach, na których niezbędne jest spełnienie obowiązujących norm. Łączenie zmodernizowanych i dobudowanych zostanie 1158 szt. energooszczędnych opraw oświetleniowych. Prace obejmą modernizację oświetlenia na wybranych odcinkach kilkunastu ulic, m.in.: ul. Warszawska, Jagiellońska, Orkana, Klonowa, Bpa Jaworskiego, Wrzosowa. Uruchomienie procedur przetargowych planowane jest w III kwartale br., zaś zakończenie prac planowane jest do połowy 2019 roku.

Projekt realizowany będzie w ramach Działania 6.2 „Promowanie strategii niskoemisyjnych oraz zrównoważona mobilność miejska - ZIT KOF” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, a uzyskane dofinansowanie środkami z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 4.360.500 zł

Realizacja projektu wynika z dokumentu "Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2014 - 2020", która została sporządzona dla 12 gmin wchodzących w skład Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego.

Projekt realizowany będzie przez Miejski Zarząd Dróg w Kielcach.

Wydział Zarządzania Funduszami Europejskimi informuje, że Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, pełniący funkcję Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, podpisał z Gminą Kielce umowę o dofinansowanie projektu pn.:Budowa i modernizacja sieci ścieżek rowerowych w gminie Kielce jako element zrównoważonej mobilności miejskiej. Projekt realizowany będzie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego.

Przedmiotem projektu jest budowa i modernizacja ścieżek rowerowych w Kielcach oraz stworzenie spójnego systemu dróg dla rowerów będących elementem zrównoważonej mobilności miejskiej. Projekt przewiduje m.in.: budowę ścieżek rowerowych o nawierzchni z betonu asfaltowego, przebudowę chodników, zjazdów, kolidującej sieci infrastruktury technicznej, zieleni, odwodnienie na potrzeby ścieżki rowerowej. Realizacja projektu stanowić uzupełnienie i połączenie z obecnie istniejącą infrastrukturą w mieście oraz połączenie z drogami dla rowerów istniejącymi bądź budowanymi w sąsiednich gminach KOF. Łącznie wybudowanych i przebudowanych zostanie 12,06 km dróg dla rowerów. Ścieżki zostaną wybudowane lub zmodernizowane m.in.: wzdłuż al. Solidarności, ul. Warszawskiej, Bpa Jaworskiego, Orkana, Klonowej, Wrzosowej, Piekoszowskiej i Krakowskiej. Szczegóły dotyczące przebiegu poszczególnych odcinków można uzyskać w Miejskim Zarządzie Dróg, który będzie realizatorem projektu w imieniu Gminy Kielce. Uruchomienie procedur przetargowych planowane jest w IV kwartale br., zaś zakończenie prac planowane jest do końca 2020r.

Projekt realizowany będzie w ramach Działania 6.2 „Promowanie strategii niskoemisyjnych oraz zrównoważona mobilność miejska - ZIT KOF” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, a uzyskane dofinansowanie środkami z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 8.677.200 zł

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna