ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

TYPO-ŁAWKA

10-07-2018

Instytut Dizajnu zaprasza na warsztaty Typo-ławka, skierowane zarówno do dorosłych, jak i dzieci, które odbędą się 15 lipca (niedziela) w godz. 11.00 - 13.00 na Kadzielni przy ławkach Jerzego Kapuścińskiego. Uczestnicy spotkania wykonają z papieru modele ławki - pomnika i umieszczą na niej własną grafikę lub ozdobią kaligrafią.

Warsztaty są realizowane w kontekście ławek, które powstały wg projektu Instytutu Dizajnu dla upamiętnienia Jerzego Kapuścińskiego - znanego świętokrzyskiego przewodnika i regionalisty. Głównym celem jest przybliżenie mieszkańcom Kielc idei powstania formy ławek i sposobu upamiętnienia Kapuścińskiego - forma siedziska, jakim jest pomnik to kompozycja modułów literniczych, na które składają się inicjały JK. Prowadzący: Michał Gdak i Agnieszka Czuryłowicz z Pracowni Przestrzeni Publicznej ID.

Warsztaty są bezpłatne.

Obowiązują zapisy: warsztaty@idkielce.pl

Udział  w warsztatach jest równoznaczny ze zgodą na wykorzystanie zdjęć z wizerunkiem oraz prac wykonanych podczas warsztatów.

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna