ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

„Kubuś”ogłasza nabór na bezpłatne warsztaty medialne dla nastolatków

10-07-2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach ogłasza nabór na bezpłatne warsztaty medialne dla nastolatków w wieku od 13 do 19 lat, w ramach IV Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

Uczestnicy projektu poznają tajniki pracy dziennikarskiej (prasowej, radiowej i telewizyjnej), oraz nowych mediów i public relations. Spróbują też swoich sił w praktyce - stworzą wspólnie festiwalową gazetę, a wybrane relacje i materiały związane z przeglądem Hurra! ART! trafią na łamy mediów patronujących warsztatom.

Rekrutacja uczestników do 29 lipca 2018 roku.

Już w sierpniu, w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, odbędzie się czwarta edycja Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!, czyli trwające przez trzy weekendy w miesiącu prezentacje spektakli, pokazy filmów, czytania sztuk i wiele innych atrakcji. Nowym przedsięwzięciem towarzyszącym imprezie są też bezpłatne warsztaty medialne adresowane do nastolatków w wieku od 13 do 19 lat. Spotkania odbywać się będą w teatrze przy ul. Dużej, ale uczestnicy odwiedzą też lokalne redakcje.

Program warsztatów zakłada czterodniowe, kilkugodzinne zajęcia poprzedzające Festiwal (w terminach od 6 do 9 sierpnia) dotyczące różnych rodzajów mediów. Warsztaty prasowe poprowadzi Lidia Cichocka z „Echa Dnia”, telewizyjne - Agnieszka Rokita z Telewizji Świętokrzyskiej, a radiowe - Aleksandra Niemczyk z Radia eM Kielce. Będzie też moduł dotyczący nowych mediów i public relations realizowany przez filmowca Krzysztofa Kiziewicza oraz copywriterkę Annę Andrakę.

Co ważne, uczestnicy projektu nie tylko poznają tajniki pracy dziennikarskiej (w tym najważniejsze gatunki i zasady tworzenia materiałów), ale mogą też spróbować swoich sił w praktyce. Powołana grupa stworzy wspólnie festiwalową gazetę, a wybrane relacje i materiały związane z przeglądem Hurra! ART! (w trakcie jego trwania tj. 11-12.08, 18 -19.08, 25-26.08) trafią też na łamy mediów patronujących warsztatom.

Chętni do udziału w zajęciach proszeni są o przesłanie formularza zgłoszeniowego (do pobrania na stronie www.teatrkubus.pl) na adres:urszula.dudek@teatrkubus.pl do 29 lipca 2018 r.  Warunkiem rekrutacji jest też pisemna wypowiedź na temat „Interesują mnie media, ponieważ…” , nieprzekraczająca jednej strony maszynopisu.

Wybrani przez organizatorów autorzy 10 najciekawszych tekstów zostaną zakwalifikowani do udziału w warsztatach, o czym zostaną powiadomieni mailowo w dniu 2 sierpnia 2018.

Serdecznie zapraszamy do odkrywania dziennikarskich pasji, a także uczestnictwa w sierpniowych atrakcjach Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

Pełny program spektakli  i towarzyszących im wydarzeń ogłosimy już wkrótce.

PROGRAM WARSZTATÓW MEDIALNYCH:

6 sierpnia (poniedziałek) – warsztaty prasowe (red. Lidia Cichocka)

w godz. 9.00 – 12.00 w teatrze „Kubuś”

w godz. 12.00 – 13.00 wizyta w redakcji „Echa Dnia”

7 sierpnia (wtorek) – warsztaty telewizyjne (red. Agnieszka Rokita)

w godz. 10.00 – 13.00 w teatrze „Kubuś”

w godz. 13.00 – 14.00 wizyta w redakcji Telewizji Świętokrzyskiej

8 sierpnia (środa) – warsztaty radiowe (red. Aleksandra Niemczyk)

w godz. 11.00 – 14.00 w teatrze „Kubuś”

w godz. 15.00 – 16.00 wizyta w redakcji Radia eM Kielce

9 sierpnia (czwartek) – warsztaty z nowych mediów i PR (Anna Andraka, Krzysztof Kiziewicz)

w godz. 9.00 – 15.00 w teatrze „Kubuś”