ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Prezydent o pieniądzach dla PGE VIVE Kielce i inwestycji Hydrogeotechniki

10-07-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Dodatkowe pieniądze dla klubu sportowego PGE Vive Kielce oraz inwestycja firmy Hydrogeotechnika w osiedlu pod Telegrafem to tematy konferencji prasowej prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego
Prezydent podkreślił, że docenia to, czego dla kieleckiej piłki ręcznej dokonał Bertus Servaas. Przypomniał też, że przez dekadę miasto przekazało klubowi PGE Vive Kielce ponad 22 miliony złotych na promocję poprzez sport.  Obecnie klub prosi o kolejne pieniądze w wysokości 4,5 miliona złotych, a takich pieniędzy w budżecie nie ma. Decyzja może być tylko jedna. Miasto nie przekaże klubowi takiej kwoty. Po zbilansowaniu półrocza, może w budżecie znajdzie się na ten cel jedynie kilkaset tysięcy złotych.

Drugą poruszoną sprawą jest planowana przez firmę „Hydrogeotechnika” inwestycja na działce przy ulicy Karskiego dotycząca instalacji przetwarzania odpadów. Prezydent wyjaśnił, że przy realizacji przedsięwzięcia mogącego znacząco oddziaływać na środowisko Urząd Miasta, na wniosek właściciela działki, wszczyna postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji.

W odpowiedzi na wniosek Hydrogeotechniki, w ramach postępowania przeprowadzana jest ocena oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. W ramach procedury organ właściwy do wydania decyzji uzgadnia warunki realizacji przedsięwzięcia z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska i zasięga opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

W ramach przewidzianego  przez przepisy ustawy „O udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie (…)” udziału społeczeństwa,  rozpowszechniono informację o prowadzonym postępowaniu wśród mieszkańców, a dodatkowo poproszono o opinię Wodociągi Kieleckie.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie inwestycją rozważane jest przeprowadzenie również rozprawy administracyjnej z udziałem społeczeństwa, co dopuszczają przepisy wynikające z Kodeksu postępowania administracyjnego. Wszystkie zgłoszone w czasie konsultacji uwagi i opinie podlegać będą analizie i wymagają odniesienia się do nich między innymi przez inwestora.

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna