ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Ulicą rotmistrza Pileckiego pojedziemy już za kilka dni

11-07-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Trwają końcowe prace przy budowie ważnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 764, łączącej skrzyżowania ulic Tarnowskiej i alei księdza Jerzego Popiełuszki z Wrzosową, Grota Roweckiego i Wojska Polskiego czyli Rondem Czwartaków.
Drogowcy się spieszą, kończąc budowę niektórych odcinków chodników i ścieżek rowerowych, przygotowują pas pod trawę i sadzą krzewy. Na całym odcinku nowej ulicy pojawiło się zarówno oznakowanie poziome, jak i pionowe jezdni. Wydzielono także bus pasy dla komunikacji miejskiej i odpowiednich służb. Zgodnie z planem drogowcy powinni oddać ulicę rotmistrza Pileckiego do użytku już w najbliższy piątek 13 lipca.

Kilkaset metrów dalej, jadąc w kierunku zachodnim, natkniemy się na kolejną ważną drogową inwestycję miasta. Chodzi o przebudowę ulicy Wapiennikowej do ulicy dwujezdniowej i skrzyżowania z ulicą Ściegiennego wraz z sąsiednimi ulicami tak, by ułatwić dojazd do obiektów handlowych i osiedli na Baranówku i Barwinku.
Tu miejscami prace są bardzo zaawansowane, choć drogowcy mają jeszcze sporo czasu. Bowiem zgodnie z harmonogramem prace budowlane powinny zakończyć się w sierpniu przyszłego roku.

Obie inwestycje realizowane są przy finansowym wsparciu Unii Europejskiej z Programu Polska Wschodnia, gdzie wysokość dofinansowania obejmuje 85% kosztów inwestycji.

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna