ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przyjechali do Kielc

20-07-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przyjechali do Kielc- „Miasta na Skale”.
Blisko 800 uczniów objętych programem stypendialnym Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” rozpoczęło coroczny wakacyjny obóz, który tym razem odbywa się w Kielcach.
Przez dwanaście dni uczestnicy będą mieli możliwość poznania stolicy województwa świętokrzyskiego oraz atrakcji turystycznych regionu m.in. Gór Świętokrzyskich, Sandomierza, Tokarni i Chęcin. Nie zabraknie również czasu na umacnianie więzi z Bogiem oraz budowanie relacji  pomiędzy stypendystami z całej Polski. Będzie ich można spotkać w kieleckich parafiach w charakterystycznych żółtych koszulkach oraz usłyszeć w czasie koncertu na Rynku i na Kadzielni, podczas finału Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, a także  koncertu muzyki chrześcijańskiej "Alleluja Happy Day".
Pomysł zorganizowania pierwszego fundacyjnego obozu dla stypendystów zrodził się już w 2001 roku, w drugim roku działania Fundacji. Pierwotnym celem było przede wszystkim poznanie i zintegrowanie młodzieży gimnazjalnej, pochodzącej z różnych regionów Polski.  Obecnie w obozach udział biorą także uczniowie szkół średnich oraz studenci.

Stypendyści m.in. wzięli już udział w warsztatach tematycznych zorganizowanych na Politechnice Świętokrzyskiej. Zapoznali się z wieloma dziedzinami nauk, których studenci uczą się na tutejszej uczelni. Mieli okazję zobaczyć jak pracują maszyny do obróbki metali oraz samodzielnie wykonać rysunek architektoniczny. Dużym zainteresowaniem cieszył się także sterowany  przez młodzież Łazik Marsjański.

Do tej pory stypendyści podczas odbywających się obozów odwiedzili 15 miast w kraju. W Kielcach gościć będą do 30 lipca br.

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna