ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Wnioski o świadczenia 500+ i "Dobry Start"

31-07-2018

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Dział Świadczeń Rodzinnych informuje, że wnioski o świadczenia rodzinne  500+  i "Dobry Start" (300+) od 1 sierpnia będą przyjmowane również w formie papierowej (od 1 lipca br. przyjmowane są  w formie elektronicznej przez ePUAP i bankowość elektroniczną). W tym celu w sierpniu zostaną uruchomione dodatkowe punkty do przyjmowania wniosków:

• ul. Studzienna 2  MOPR
  • ul. Hoża 39  Klub Seniora
  • ul. Naruszewicza  Klub Seniora
  • ul. Jeziorańskiego  Klub Seniora

w godzinach od 9.00 do 17.00

• ul. Wesoła 51 VI piętro pok. 615

w godzinach od 7.30  do 17.00

• ul. Bodzentyńska, w siedzibie Działu Świadczeń Rodzinnych -  8 stanowisk

w godzinach od 7.30 do 17.00

We wrześniu pozostaną punkty przy ul. Studziennej 2, ul. Wesołej 5 (pok. 615) oraz przy ul. Bodzentyńskiej w siedzibie Działu Świadczeń Rodzinnych (8 stanowisk) w godzinach od 7.30 do 17.00.

Od października wnioski przyjmowane będą wyłącznie przy ul. Bodzentyńskiej.

W zależności od liczby wniosków złożonych w lipcu, w formie elektronicznej, od sierpnia będą mogły być uruchomione dodatkowe punkty przeznaczone do przyjęcia tylko wniosków na "Dobry Start" przy ul. Bodzentyńskiej w siedzibie Działu Świadczeń Rodzinnych oraz ul. Wesoła 51, IV piętro pok. 403  i  404 - czynne w godzinach od 7.30 do 17.00

Wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł - " Dobry Start" można składać w okresie od lipca do 30 listopada. Wnioski złożone w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia z kompletem dokumentów muszą być rozpatrzone do 30 września i wypłata świadczenia musi nastąpić również do 30 września. Wnioski złożone o świadczenie 300+ po 30 listopada zostaną pozostawione bez rozpatrzenia.

Po dniu 31 sierpnia ustalenie prawa i wypłata świadczenia na "Dobry Start" następuje w okresie dwóch miesięcy od daty złożenia wniosku wraz z dokumentami.

W przypadku ubiegania się o świadczenia rodzinne, wnioski złożone w lipcu w formie elektronicznej oraz w sierpniu w formie papierowej z kompletem dokumentów, gwarantują wypłatę świadczeń do dnia 30 listopada.

W przypadku ubiegania się o świadczenie wychowawcze 500+, wnioski złożone w lipcu w formie elektronicznej i w sierpniu w formie papierowej z kompletem dokumentów, muszą być rozpatrzone do dnia 31 października.

Złożenie wniosków w miesiącach kolejnych od m-ca września pozwala na dwumiesięczny czas na wydanie w tych sprawach decyzji i wypłatę świadczeń.

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna