Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Kielce otrzymały Odznakę Honorową Rady Europy

31-08-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

 

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski odebrał dziś  Odznakę Honorową Rady Europy przyznaną naszemu miastu przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy w Strasburgu.


Odznakę przekazał Wojciech Bakun – Poseł na Sejm RP, przedstawiciel Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy a świadkami wydarzenia byli reprezentanci zaprzyjaźnionych z naszym miastem samorządów z ukraińskiej Winnicy, węgierskiego Budapeszt – Czepel, niemieckiej Gothy oraz chińskich miast Taizhou i Yuyao. Uroczystość w Pałacu Biskupów Krakowskich rozpoczęła trzydniowe Międzynarodowe Spotkanie Miast Partnerskich.

 

 

- To historyczny dzień dla Kielc – powiedział po otrzymaniu nagrody Prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Niezwykle ważne wydarzenie, które może przerodzić się w konkretne efekty dla naszego miasta. Politycy europejscy zauważyli nasze działania i je docenili. To powód do dumy dla nas kielczan, obywateli Europy.

 

- Ta nagroda, jak i poprzednie dwie udowadniają, że Kielce są otwarte na integrację europejską, ale nie tylko, bo przecież współpracują też m.in. z miastami chińskimi. Szczególnie cenne jest budowanie relacji pomiędzy młodzieżą z różnych krajów, wymiana doświadczeń między szkołami i uczelniami – powiedział  Wojciech Bakun – przedstawiciel Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

 

Odznaka Honorowa Rady Europy została przyznana przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy w Strasburgu. W tym roku Kielce, jako jedyne miasto spośród polskich kandydatów, otrzymało tę zaszczytną nagrodę. Poza Kielcami nagrodzonych zostało tylko 6 europejskich miast z Niemiec, Francji, Włoch, Ukrainy i Litwy. Wyróżnienie jest efektem wieloletniej owocnej pracy Urzędu Miasta Kielce oraz innych podmiotów i instytucji z naszego miasta na rzecz krzewienia wartości europejskich, idei tolerancji i braterstwa. Odznaka Honorowa przyznawana jest miastom wyróżniającym się spośród innych swoim zaangażowaniem na rzecz Europy, działalnością twinningową, wymianą w sferach edukacji, kultury i sportu.

 

Kielce w poprzednich latach zdobyły już Dyplom Europejski oraz Flagę Honorową. Te dwa wyróżnienia i dzisiejsze upoważniają do ubiegania się o Nagrodę Główną Rady Europy.

 

Podczas uroczystości goście podpisali także  „Deklarację o współpracy i szerzeniu idei partnerstwa miast”.
 

lista aktualności
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Idea Kielce
Idea Kielce
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym