ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Bezpieczeństwo i ochrona środowiska – tematem rozmów delegacji z Kielc i partnerskiego miasta Gotha

13-09-2018

W dniach 11 – 15 września br. w partnerskim mieście Gotha w Niemczech przebywa delegacja z Kielc, w skład której wchodzą pracownicy Straży Miejskiej oraz Wydziału Ochrony Środowiska i Usług Komunalnych. Program wyjazdu obfituje w liczne spotkania z pracownikami magistratu Gotha oraz innymi instytucjami i zakładami, których codzienna praca dotyczy ochrony środowiska naturalnego i bezpieczeństwa publicznego.

W mieście partnerskim kielczan powitał Knut Kreuch – Nadburmistrz Gotha.  W programie znalazły się m.in. spotkania w miejskiej oczyszczalni ścieków – Wasser- und Abwasserzweckverband Gotha und Landkreisgemeiden, elektrowni wodnej w Tambach – Dietharz. Ponadto Strażnicy Miejscy z Kielc poznają kulisy pracy swoich kolegów z Ordnungbehorde Gotha oraz innych pracowników wydziału porządkowego (Ordnungsamt) miasta Gotha.

Dużym zainteresowaniem wśród uczestników wizyty w Gotha cieszyła się możliwość odwiedzenia centrali zarządzającej odpadami, poznanie struktury organizacyjnej, zadań, priorytetów i demonstracja sprzętu pomiarowego do monitorowania. Istotne było również poznanie regulacji prawnych funkcjonujących w tym  zakresie w Niemczech. Pierwsze rozmowy pokazały potrzebę współpracy na tym polu służb z obu miast, jak również zainteresowanie partnerów z Gotha naszymi rozwiązaniami, które mogłyby znaleźć zastosowanie w Turyngii.

O wizycie piszą także media w Gotha

Nieodpłatna Pomoc Prawna