ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Pokazy filmów z Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej

14-09-2018

W drugiej połowie września Stowarzyszenie im. Jana Karskiego wraz z Żydowskim Muzeum Galicja zaprasza Instytutu Kultury Spotkania i Dialogu przy Planty 7 na pokazy filmów z Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej. Filmy, które miały swoją premierę w latach 2016-2017, opowiadają o współczesnym życiu żydowskim w Izraelu i poza jego granicami. Pokazują problemy, z którymi mierzy się w swoim życiu wielu ludzi, niezależnie od kultury, która nadaje im jednak specyficzny odcień.

Wtorek, 18.09: "Foxtrot" - Nietypowy i zaskakujący dramat pokazujący zmaganie izraelskiej rodziny w obliczu śmierci syna, który poległ na wojnie.

Czwartek, 20.09: "Droga Aszera" - Film opowiada losy 17-letniego Aszera, któremu impulsywna natura przysparza kłopotów w szkole i poza nią. Chłopak, szukając własnej drogi,  mierzy się z ambicjami ojca, który pokłada w nim nadzieję na przejęcie po nim rodzinnego biznesu.

Wtorek, 25.09: "Moos" - Holenderska komedia opowiadająca o nieśmiałej żydowskiej dziewczynie, której życie wywraca do góry nogami powrót jej przyjaciela z dzieciństwa.

Czwartek, 27.09: "Wędrowcy" - W ramach specjalnych warsztatów młodzi twórcy filmowi z całego świata przez 6 tygodni tworzyli krótkometrażowe filmy o współczesnym życiu w Izraelu. Podczas pokazu zaprezentujemy pięć z nich.

Projekcje rozpoczynają się o 17.00. Na każdej na pierwszych 10 widzów czekają upominki: kubki termiczne z logo projektu.

Pokazy są realizowane w ramach projektu „Przestrzeń Obrazu: Lokalnie”, który został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018”.

Więcej informacji na: www.jankarski.org.pl/przestrzen-obrazu-lokalnie

Nieodpłatna Pomoc Prawna