ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Konsultacje Projektu dokumentu "Standardy dostępności przestrzeni publicznej dla osób niepełnosprawnych miasta Kielce"

25-09-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Rozpoczynamy konsultacje Projektu dokumentu

"Standardy dostępności przestrzeni publicznej dla
osób niepełnosprawnych miasta Kielce"

Termin rozpoczęcia konsultacji: 25 wrzesień 2018 r.
Termin zakończenia konsultacji: 16 październik 2018 r.

Czym są standardy?

”Standardy dostępności przestrzeni publicznej dla osób niepełnosprawnych miasta Kielce” to wytyczne architektoniczne obejmujące: chodniki, przejścia dla pieszych, przystanki komunikacji zbiorowej, tymczasową organizację ruchu podczas prac remontowych, miejsca parkingowe, tereny rekreacyjne oraz informację uniwersalną (piktogramy, kolorystyka itp.). Standardy oparte są na zasadach projektowania uniwersalnego, zwanego także projektowaniem dla wszystkich. Takie podejście ma w założeniu stworzyć, już na etapie projektowania, publiczną przestrzeń dostępną w jak największym stopniu dla możliwie jak największej grupy osób, niezależnie od ich wieku oraz stopnia sprawności fizycznej i intelektualnej, bez konieczności jej późniejszej adaptacji.

Komu standardy mają służyć?

”Standardy dostępności przestrzeni publicznej dla osób niepełnosprawnych miasta Kielce” mają służyć mieszkańcom i zarządzającym, planistom, projektantom oraz wykonawcom. Mają być zestawem wymogów dla realizowanych w Kielcach  przestrzeni publicznych: nowych bądź przebudowywanych. Będą wytycznymi dla projektantów i uzgadniających dotyczącymi barier i ułatwień w korzystaniu z przestrzeni publicznej w szczególności przez osoby z niepełnosprawnościami Będzie je trzeba uwzględniać w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ), przetargów i umów na prace projektowe i budowlane oraz w umowach na dzierżawę przestrzeni publicznych na terenie miasta.

Cele konsultacji

·           Poznanie opinii mieszkańców.

·           Włączenie mieszkańców w współdecydowanie o przyszłości miasta.

·           Aktywizacja i rozwój lokalnej społeczności.

·           Uzyskanie społecznego poparcia dla długofalowych przemian.

·           Wypracowanie ostatecznych rozwiązań akceptowanych przez przyszłych użytkowników.

Podmiotem odpowiedzialnym za opracowanie Standardów jest Wydział Rozwoju i Rewitalizacji Miasta - Biuro Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Kielce.

Na spotkanie konsultacyjne zapraszamy: 08.10.2018 r. o godz. 16:00 w siedzibie Urzędu Miasta Kielce, ul. Rynek 1 wejście od strony Placu Konstytucji (wejście przystosowane dla osób niepełnosprawnych)

Szczegółowe informacje na idea.kielce.eu

Nieodpłatna Pomoc Prawna