ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Fitch potwierdził rating dla Kielc

01-10-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi (Issuer Default Ratings) dla Miasta Kielce dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej na poziomie „BBB” oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie „A+(pol)“. Perspektywa ratingów jest Stabilna - poinformowali na konferencji prasowej prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz Skarbnik Miasta Barbara Nowak. Potwierdzenie ratingów odzwierciedla niezmienioną opinię Fitch, że Miasto utrzyma zadowalające wyniki operacyjne z marżą operacyjną około 5%-7% i nadwyżką operacyjną wystarczającą do rocznej obsługi zadłużenia.

Ocena Fitch Ratings jest dla miasta bardzo pozytywna. (…) "Władze Miasta stosują ostrożne podejście do budżetowania. Miasto ostrożnie planuje dochody operacyjne i zazwyczaj dochody wykonane na koniec roku są wyższe niż zaplanowane w uchwale budżetowej. Fitch uważa, że od 2019 r. wyniki operacyjne Kielc mogą ulec poprawie na skutek rosnących dochodów podatkowych wspieranych przez pozytywne trendy w gospodarce krajowej i lokalnej. Uważamy, że Miasto ma pewną możliwość zwiększenia swoich dochodów, ponieważ stawki podatków lokalnych są ustalone poniżej ustawowych stawek maksymalnych. Zakładamy również, że Miasto będzie kontynuowało kontrolę wydatków operacyjnych w średnim okresie." (…) - czytamy m.in. w komunikacie Fitch Ratings.

Nieodpłatna Pomoc Prawna