ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Buspasy dla motocyklistów, Młodzieżowa Rada Miasta, Stop dla Czadu - konferencja w ratuszu

01-10-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Udostępnienie buspasów dla motocyklistów, podsumowanie akcji „Stop Dla Czadu” czy powstanie Młodzieżowej Rady Miasta to tematy dzisiejszej konferencji prasowej w ratuszu. Prezydent Kielc Wojciech Lubawski podkreślił, że cieszy go duże zainteresowanie czujnikami czadu wśród mieszkańców. Czujniki, które, jak świadczą przykłady, mogą uratować życie nadal można odbierać w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.

Miasto Kielce podjęło również decyzję, że motocykliści od dziś będą mogli legalnie jeździć po buspasach. Po obserwacjach doświadczeń innych miast, postanowiono wdrożyć okres testowy również w stolicy województwa świętokrzyskiego. Takie rozwiązanie na razie będzie obowiązywać do 31 maja 2019 roku.

Miasto Kielce dołączyło także do grona największych polskich miast, które powołały Młodzieżową Radę Miasta. Wyłoniono 32 radnych, a ich pierwsze  obrady odbędą się 15 października br.

Podczas konferencji poruszono także kwestię realizacji przedsięwzięć  w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) na terenie województwa świętokrzyskiego, które  przyczyniają się do  poprawy jakości życia mieszkańców i rozwoju gospodarczego Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego (KOF). Wśród realizowanych zadań znalazły się m.in. remonty dróg, wymiana oświetlenia ulicznego na to bardziej oszczędne oraz budowa ścieżek  rowerowych o  łącznej długości 12 kilometrów.

Nieodpłatna Pomoc Prawna