ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Wybory samorządowe. Ważne informacje dla wyborców

04-10-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Uwaga, w związku z wyborami samorządowymi, które odbędą się 21 października,  w Kielcach dokonano zmian istotnych dla wyborców. Z uwagi na trwające remonty lub chęć poprawy warunków głosowania zmieniono siedziby 4 Obwodowych Komisji Wyborczych.

OKW nr 48 z Przedszkola Samorządowego nr 5 przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego 67 została przeniesiona do Klubu Seniora przy tej samej ulicy, OKW nr 58 mająca dotychczasową siedzibę w Dziennym Ośrodku Socjoterapii „RAFAEL” przy ulicy Wikaryjskiej 2 obecnie będzie się mieścić w Rejonowym Przedsiębiorstwie Zieleni i Usług Komunalnych przy ulicy Sandomierskiej 249, OKW nr 73 z Klubu „MRÓWKA” przy ul. Karczówkowskiej 10 będzie się w Hali Widowiskowo- Sportowej przy ul. Żytniej 1MOSiR, OKW nr 75 z dotychczasową siedzibą w Klubie Sportowym „STELLA” przy ul. Krakowskiej 374 obecnie będzie się mieścić w Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP przy ulicy Z. Klembowskiego 3. Ponadto  wprowadzone zmiany w granicach obwodów głosowania dotyczą niemal 50 ulic.

Aby w dniu wyborów nie tracić czasu i nerwów na ustalenie, gdzie głosujemy, warto to sprawdzić przed 21 października. Urząd Miasta Kielce przy ul. Szymanowskiego 6 czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 7.30 -17.00, zaś w czwartek i piątek do 15.30.

Informacje, dotyczące granic obwodów głosowania, można uzyskać też z obwieszczeń, które rozwieszone są w różnych punktach miasta. Urzędnicy ratusza zwrócili się także do parafii oraz spółdzielni mieszkaniowych z prośbą o wywieszenie tych ogłoszeń. Sprawdzenie danych ułatwi również podstrona Wybory Samorządowe 2018, dostępna na stronie  internetowej Urzędu Miasta Kielce: www.um.kielce.pl/wybory-2018/

Można tam znaleźć między innymi informacje przydatne osobom niepełnosprawnym, chociażby te dotyczące głosowania za pośrednictwem pełnomocnika czy też transportu w dniu wyborów.

Wnioski o sporządzenie aktu pełnomocnictwa przyjmuje Wydział Spraw Obywatelskich i Działalności Gospodarczej ul. K. Szymanowskiego 6, pok. 89 w godzinach 7.30 do 15.30. do 12.10.2018 r. Zamówienia na transport osób na wózkach inwalidzkich lub z wyraźną dysfunkcją ruchu będą przyjmowane w dniu wyborów.

21 października osoby zameldowane na stałe w naszym mieście lub wpisane do stałego  rejestru wyborców wybierać będą prezydenta Kielc, 25 radnych do Rady Miasta oraz 30 radnych do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. W Kielcach głosować będziemy w 94 obwodowych komisjach wyborczych. Lokale wyborcze czynne będą od godz. 7.00 do 21.00.

Nieodpłatna Pomoc Prawna