ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Świętokrzyskiej

04-10-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Ponad 6 tys. studentów rozpoczęło naukę w roku akademickim 2018/2019 na Politechnice Świętokrzyskiej. Powstały 4 nowe specjalności: Modelowanie informacji o budynku, Teleinformatyka, Inżynieria proekologiczna i Komputerowe systemy sterowania i pomiarów. Ponadto uruchomiono studia w języku angielskim na dwóch wydziałach - Mechatroniki i Budowy Maszyn oraz Elektrotechniki Automatyki i Informatyki.

„To rok, w którym w życie wchodzi nowa ustawa o szkolnictwie wyższym. Ma zbudować pomost pomiędzy nauką a gospodarką i dać szansę uczelniom, które stawiają na jakość kształcenia. W zwiększeniu współpracy między uczelnią a jednostkami przemysłowymi pomóc ma projekt CENWIS. W ramach programu wybudowanych zostanie sześć nowych laboratoriów, kolejnych sześć zostanie zmodernizowanych i wyposażonych w nowoczesną aparaturę naukową. Na realizację inwestycji uczelnia otrzymała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego dofinansowanie w wysokości 67 milionów złotych. Uczelnia wiąże duże nadzieję z budową „Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar” -  nowoczesnej jednostki badawczej dokonującej pomiarów przemysłowych. Wartość obu projektów to prawie 280 milionów złotych. Dodatkowe wsparcie dla Politechniki Świętokrzyskiej zapowiedział także minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, przekazując uczelni obligacje skarbowe na prawie 30 milionów złotych.” - czytamy na stronie internetowej uczelni.

Nieodpłatna Pomoc Prawna