ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Znamy zwycięzców głosowania w Budżecie Obywatelskim

05-10-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Ponad 16 tysięcy osób zagłosowało na zgłoszoną do Budżetu Obywatelskiego propozycję budowy kompleksu sportowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 przy ul. Zgoda. Inwestycja zajęła pierwsze miejsce na liście tych, które będą realizowane. Kolejny zwycięski projekt, w ramach zadań dużych - to wielofunkcyjne boiska wraz z bieżnią i siłownią zewnętrzną przy Zespole Szkół Mechanicznych w Kielcach. Z uwagi na to, że łączny koszt obu projektów jest wyższy niż przygotowane na duże inwestycje 3,5 mln zł, prezydent Kielc zwróci się do radnych o zgodę na dołożenie brakujących 800 tys. zł.

Do realizacji zakwalifikowano po głosowaniu 10 inwestycji małych. Koszt każdego z nich nie przekracza 150 tys. zł. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności przy kilku przedszkolach samorządowych (PS nr 28, 29, 31, 40)  i szkołach powstaną atrakcyjne place zabaw i rekreacji (SP nr 12, 23, 27, V LO). Ponadto zostaną zbudowane miejsca parkingowe (przy Przedszkolu Samorządowym nr 31 oraz dla samochodów dowożących dzieci do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Słabosłyszących i Niesłyszących) oraz rozbudowana sala koncertowa na Bazie Zbożowej.

Lista zwycięskich zadań  została opublikowana na stronie Budżetu Obywatelskiego.  Będą realizowane w roku 2019.

W tej edycji programu do głosowania dopuszczono 45 zadań. Głos oddało przeszło 44 tysiące osób, o ponad 5 tys. 200 więcej niż rok temu. Z tego 39 i pół tysiąca osób głosowało za pośrednictwem internetu. To ponad 7400 więcej niż w ubiegłym roku. Łączna liczba głosów ważnych oddanych na wszystkie zadania wyniosła 144 tys. 600.

Nieodpłatna Pomoc Prawna