ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Miasto realizuje program nasadzeń

10-10-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Kielce pięknie prezentują się za sprawą m.in. realizowanych sukcesywnie od kilku lat nasadzeń. W pasie rozdzielającym jezdnie ulicy Czarnowskiej posadzono ponad 8,5 tysiąca sadzonek lawendy w trzech różnych odmianach. Wcześniej pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych z uwagi na zalegający gruz budowlany musieli usunąć grunt na głębokości ok. 25 cm, a ubytek uzupełnić specjalną mieszanką ziemi, dedykowaną dla lawendy. Rośliny, które znajdowały się w tej lokalizacji przeniesiono na teren Doliny Silnicy. Przed zimą lawenda zostanie podcięta i zabezpieczona przed działaniem soli specjalnymi matami a przed przemarznięciem włókniną.

Pięknieje również fragment alei IX Wieków Kielc, nieopodal tzw. Wzgórza Pigwy. Tu założeniem było wykonanie rabaty zbudowanej z różnych gatunków roślin, które będą miały za zadanie intensywne oczyszczanie powietrza. Dlatego jesienią ubiegłego roku wykonano wymianę gruntu, a wiosną tegoż posadzono 20 lip srebrzystych. Przed nami ostatni etap nasadzeń. Pojawią się krzewy takie jak np. bez czarny, lilak Meyera i pospolity, porzeczka krwista oraz róże. W sumie będzie to ok. 6000 sztuk. Planowane zakończenie inwestycji ma nastąpić jesienią br.

Nieodpłatna Pomoc Prawna