ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Kolejne mini boiska w Kielcach oddane do użytku

11-10-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Kolejne z pięciu mini boisk sportowo - rekreacyjnych dla młodszych dzieci zostały oficjalnie otwarte. Obiekty powstały między Szkołą Podstawową nr 32, a Przedszkolem Samorządowym nr 3 na osiedlu Barwinek oraz nieopodal Szkoły Podstawowej numer 31 i Przedszkola Samorządowego nr 14 przy ulicy Kalcytowej w osiedlu Podkarczówka.

Obydwa kompleksy o wymiarach 25 na 15 metrów zostały dostosowane do potrzeb dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Posiadają nawierzchnię poliuretanową z wyznaczonymi liniami oraz bramkami do piłki ręcznej. Są ogrodzone i wyposażone w piłkochwyty. Dodatkowo dwa wybudowane mini boiska wzbogacone zostały o place zabaw. Dotyczy to obiektów w osiedlu Podkarczówka, przy ul. Kalcytowej i osiedlu Spółdzielni Mieszkaniowej "Armatury" przy ul. Chęcińskiej. Place zabaw pozwolą na aktywne i bezpieczne spędzanie czasu przez dzieci pod opieką dorosłych.

Nie tylko dorośli są zadowoleni z faktu powstania boiska. Uśmiech tych najmłodszych świadczy o tym, że cel został dobrze zrealizowany. Koszt realizacji całej inwestycji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach zamknął się w kwocie 1 637 237,32 złotych.

Nieodpłatna Pomoc Prawna