Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Gala Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Przekazanie flagi...

Gala Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

24-10-2018

Od kilku miesięcy trwają prace przygotowawcze związane z zaplanowanymi w Kielcach w dniach 22-24 marca 2019 roku Dniami Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Organizacja tego prestiżowego wydarzenia została powierzona Kielcom przez Kancelarię Prezydenta RP.

 

Wyjątkowym momentem podczas uroczystości z udziałem głów państw Polski i Węgier będzie Gala Przyjaźni, której część artystyczną uświetni Kielecki Teatr Tańca spektaklem teatralnym (balet współczesny) pt. Drewniany Książę z muzyką węgierskiego kompozytora Beli Bartoka oraz choreografią Elżbiety Pańtak. Prezydenci zaprzyjaźnionych krajów oraz ponad 700-osobowa publiczność podziwiać będą tancerzy kieleckiej instytucji artystycznej w przedstawieniu, którego premiera odbyła się w czerwcu 2018 r. w ramach wydarzenia pn.: Bartok Plus Opera Festival w Miszkolc. W opinii osób uczestniczących w poprzednich edycjach Dni Przyjaźni propozycja Kieleckiego Teatru Tańca będzie wyjątkowa i nada niepowtarzalny charakter Gali w Kielcach.

 

Poza kieleckimi tancerzami w organizację polsko-węgierskiego święta włączają się inne miejskie instytucje i jednostki kultury i sportu, jak również organizacje pozarządowe. Wśród przygotowywanych imprez znajdują się wernisaże wystaw węgierskich artystów w Biurze Wystaw Artystycznych, czy młodzieżowy turniej piłki ręcznej najlepszych drużyn szczypiorniaka z Polski i Węgier. W obchody włączy się również kielecki oddział Archiwum Państwowego, który już od dawna prowadzi ogólnopolską kwerendę archiwaliów związanych z tysiącletnią przyjaźnią obu narodów. Lista imprez jest wciąż dopracowywana i otwarta na ciekawe inicjatywy.

 

Obchody zaplanowane w stolicy regionu świętokrzyskiego będą znakomitą okazją do promocji Kielc. Obecność Prezydentów Polski i Węgier wraz z oficjalnymi delegacjami gwarantuje bezpośrednie relacje i zainteresowanie największych massmediów z obu krajów. Ponadto wśród gości znajdą się liczni przedstawiciele polskich i węgierskich samorządów połączonych współpracą partnerską, działacze organizacji pozarządowych i przedstawiciele biznesu oraz reprezentanci mniejszości polskiej na Węgrzech i węgierskiej w Polsce.

 

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej organizowany jest od 2007 roku. Święto ustanowione zostało jednogłośnie przez parlamenty obu państw. Rola gospodarza przyszłorocznej edycji przyznana została Kielcom m.in. dzięki aktywnym relacjom partnerskim stolicy regionu świętokrzyskiego z Budapeszt - Csepel. Współpraca naszego miasta i XXI dzielnicy Budapesztu nawiązana została w 2005 roku.

 

lista aktualności
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Idea Kielce
Idea Kielce
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym