ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Zbliża się kwesta na kieleckich nekropoliach, potrzeba wolontariuszy

26-10-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach zachęca do czynnego udziału w kweście, która po raz 26 będzie prowadzona na wszystkich kieleckich nekropoliach. W tym roku datki do puszek zbierane będą w dniach 1 i 2 listopada, w godzinach od 9.00 do 18.00.

Dzięki hojności osób odwiedzających mogiły swoich bliskich co roku udaje się odnowić kolejne zabytkowe nagrobki. W ubiegłym roku zebrano niemal 60 tys. zł. Kwotę, pochodzącą z kwest uzupełnia zawsze dotacja z Urzędu Miasta. Dotychczas dzięki tym środkom zabezpieczono i wykonano specjalistyczne prace konserwatorskie na ponad 400 pomnikach.

W ostatnią kwestę zaangażowało się niemal 600 wolontariuszy. Teraz zgłosiło się ich 450. Ponieważ do kwestowania z jedną skrzynką potrzeba na jeden dzień 12 osób, Stanisław Szrek - prezes Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego apeluje, aby zgłaszać swój akces. Potrzebni są wolontariusze, którzy staną na 1,5 godziny w ponad 20 punktach kieleckich cmentarzy: Starym, Nowym, Partyzanckim, Wojskowym i Prawosławnym, na Piaskach, Białogonie i na Cedzynie.

W grupie kwestujących, jak co roku znajdą się przedstawiciele władz, parlamentarzyści, przedstawiciele organizacji społecznych, dziennikarze czy młodzież. Tradycyjnie w głównej alei Cmentarza Starego przy ulicy Ściegiennego kwestować będą m.in. prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz sekretarz miasta Janusz Koza.

Zgłoszenia do udziału w kweście: Stanisław Szrek - prezes SODN, tel. 41 34 620 67, 500 49 29 40

Więcej informacji na stronach internetowych: www.sodnkielce.pl

Nieodpłatna Pomoc Prawna