ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Na Węgry w nagrodę za osiągnięcia sportowe

30-10-2018

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 25, uczestniczki wycieczki na Węgry, która była Nagrodą Specjalną za największą aktywność, zaangażowanie i udział w rozgrywkach sportowych organizowanych w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2017/2018 złozyły wraz z opiekunami wizytę w ratuszu. Prezydentowi Kielc, Wojciechowi Lubawskiemu, opowiedziały o wrażeniach z wyprawy.

Wyjazd do Budapesztu, jako nagroda specjalna, został przyznany przez Urząd Miasta Kielce po raz pierwszy. Przez kilka dni października uczniowie i nauczyciele  Szkoły Podstawowej nr 25 zwiedzali urokliwe zakątki stolicy Węgier, m.in: Zamek Vajdahunyad, Oktogon, Dom Sgraffito, Operę Narodową, Akademię Nauk, Bazylikę Św. Stefana, Parlament, Fontannę Millenium, Mini zoo. Wyjazd młodzieży z Kielc do Budapesztu i nieodpłatna gościna ze strony gospodarzy - partnerskiego samorządu Csepel, wpisuje się w tradycję przyjaźni między naszymi narodami i miastami partnerskimi Kielce i Budapeszt Csepel.

Łącznie we współzawodnictwie sportowym w roku szkolnym 2017/2018 na szczeblu szkół  podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych:

- zorganizowano 70 imprez sportowych,

- wystartowało 6500 uczniów z 66 kieleckich szkół,

- 694 zespoły rozegrały 1187 meczów.

Nieodpłatna Pomoc Prawna