ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Kobieta jak gwiazda - Paprocki&Brzozowski na Akademii Off Fashion

26-10-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Pokaz najnowszej kolekcji marki Paprocki&Brzozowski, zatytułowanej "Klub Paradiso",   odbył się w ramach jednego  z wieczorów Akademii Off Fashion. Na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury czołowy polski duet projektantów zaprezentował stroje, nawiązujące do bardzo przez nich lubianej mody lat siedemdziesiątych. - Projektujemy dla kobiet i uwielbiamy kobiety więc chcieliśmy wyeksponować piękne ciało i walory, dlatego jest dużo nagiego ciała, jest dużo przezroczystości, koronek oraz błysku. Lubimy jak kobieta błyszczy i jest gwiazdą - podkreślili projektanci.

- To są nasi jurorzy. Klasę mistrzowską trzymają - powiedziała Magdalena Kusztal, dyrektor KCK. - Te materiały pracują, te frędzle, to się mieni, tu wszystko jest po coś wszystko się mieni - dodała.

Przed pokazem marki Paprocki&Brzozowski widzowie obejrzeli kolekcje dwóch projektantek, związanych z konkursem Off Fashion: Angeliki Józefczyk, zwyciężczyni konkursu sprzed dwóch lat oraz kieleckiej projektantki - Ewy Łukawskiej, która projektowała m.in. ubrania na trasę koncertową dla zespołu Blue Cafe.

- Pokazałam kolekcję jesień-zima inspirowana latami dziewięćdziesiątymi, ale też stylem nowoczesnym. Dużo jest cekinów, dużo jest błysku. To wszystko przeplata się z koronkami, jest też troszkę weluru - mówi Angelika Józefczyk. Podobnie w kolekcji Ewy Łukawskiej nie brakowało cekinów, błysku i przezroczystości - To kolekcja dla kobiet zdecydowanych, odważnych, z charakterem. Pokazuje w nich to, co jest najpiękniejsze - podkreśliła projektantka.

- Jestem pod wrażeniem twórczości prezentujących się dziś wieczorem projektantów. Pokazane kolekcje idealnie wpisują się w aktualne trendy. Z przyjemnością ten pokaz obejrzałam - podsumowała pani Julia.

Dziś w ramach Akademii Off Fashion: wernisaż wystawy „Modne Tango” w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda” (18.00) i pokaz jesienno-zimowej kolekcji marki Deni Cler (KCK, godz. 20.00).

Nieodpłatna Pomoc Prawna