ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Zakaz tranzytu przez ulicę Witosa

26-10-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Przebudowa Zagnańskiej i Witosa oraz budowa jej połączenia z ulicą Radomską to jedna z największych miejskich inwestycji drogowych w ostatnich latach. Właśnie został ogłoszony przetarg na jej wykonanie oraz na wyłonienie inżyniera kontraktu. W odpowiedzi na obawy mieszkańców ulicy Witosa, że po przebudowie drogi w pobliżu domków jednorodzinnych będą jeździć samochody ciężarowe, prezydent Wojciech Lubawski zadeklarował, że do takiej sytuacji nie dojdzie. Wjazd na tę ulicę będą miały jedynie ciężarówki dojeżdżające do pobliskich firm. Projekt przebudowy drogi był już konsultowany z mieszkańcami,  w  wyniku  czego zadecydowano, że ulica Witosa na odcinku między ulicami Karczunek oraz Warszawską, ma mieć jedną, a nie dwie jezdnie.  Prezydent podkreśla jednak, że istnieje możliwość wprowadzenia poprawek do projektu.

Remont ulic Witosa i Zagnańskiej ma kosztować ponad 120 milionów złotych. Dofinansowany został z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W ramach inwestycji zbudowane zostaną fragmenty zupełnie nowych dróg, powstaną m.in. ronda oraz ścieżki rowerowe.

Nieodpłatna Pomoc Prawna