ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

#biznesklasa - edukacyjna gra miejska w ramach projektu „Program: Edukacja Przedsiębiorczości”

30-10-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Edukacyjna gra miejska w plenerze, której scenariusz opiera się na uproszczonej symulacji zakładania i rozpoczynania własnej działalności gospodarczej, odbyła się dziś w Kielcach. Wzięli w niej udział uczestnicy projektu Program: Edukacja Przedsiębiorczości - uczniowie czterech kieleckich szkół ponadpodstawowych, którzy zgłosili się do udziału w wydarzeniu.

Celem gry było promowanie, pobudzanie i kształtowanie postaw przedsiębiorczych i społecznych u uczniów. Rozgrywka opierała się na grze zespołowej. Każdy zespół miał do zdobycia 8 punktów kontrolnych związanych z rejestracją i prowadzeniem działalności gospodarczej (m.in. w Urzędzie Miasta Kielce, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych). Pomiędzy punktami kontrolnymi mogli poruszać się dowolnie (pieszo, rowerem, autobusem, itp.).

Partnerami wydarzenia byli: Kielecki Park Technologiczny, Bank Gospodarstwa Krajowego, Biurex Sp. z o.o. Doradztwo Podatkowe, Główny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich, Miejski Urząd Pracy,  Fundacja PEStka, Sąd Rejonowy, Pierwszy Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To w tych miejscach uczniowie zbierali punkty. W każdym punkcie kontrolnym na uczestników czekał szereg zadań do wykonania m.in. zarejestrowanie firmy, opłacenie obowiązujących składek na ubezpieczenie społeczne, zasięgnięcie informacji o możliwościach dofinansowania działalności gospodarczej z funduszy UE, czy też zapoznanie się z procedurami przy zatrudnieniu osoby bezrobotnej.

I miejsce zajął zespół z Technikum nr 6 (Mateusz Ślusarczyk,  Arkadiusz Strąk,  Wiktor Wojcieszyński, Adam Rak, Dawid Gwadera). II miejsce - Technikum nr 1 ( Hubert Wiącek, Tomasz Nadolski, Milena Libocha , Kacper Nyga, Maria Ślusarczyk). III miejsce - Technikum nr 1 (Artur Kaczor, Jakub Zielonka, Mikołaj Kubicki, Konrad Grabalski, Adrian Grzegorczyk). Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody: tablety multimedialne za zajęcie I miejsca, zegarki typu smartwatch za zajęcie II miejsca oraz odtwarzacze mp5 za zajęcie III miejsca.

Partnerami medialnymi wydarzenia były TVP 3 Kielce oraz Radio Kielce.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany przez Gminę Kielce w ramach Osi priorytetowej VIII Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Działanie 8.3 Zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej oraz kształcenia podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego, Poddziałanie 8.3.6 Wzrost edukacji ogólnej - ZIT KOF Rozwój szkolnictwa ponadpodstawowego w budowaniu kompetencji kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Nieodpłatna Pomoc Prawna