ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Akademickie Kielce - VI Festiwal Teatrów Studenckich START 2019 w naszym mieście

29-10-2018

Jeszcze do 1 listopada można zgłaszać się do udziału w VI Festiwalu Teatrów Studenckich „Start” 2019, który w przyszłym roku - od 3 do 6 kwietnia - będzie gościć w Kielcach. Widzowie zobaczą od 6 do 10 prezentacji festiwalowych, które zostaną zaproszone przez organizatorów. Pierwsze cztery edycje festiwalu odbyły się Warszawie, a tegoroczna - w Poznaniu. Organizacja tego ogólnopolskiego wydarzenia to efekt współpracy Miasta Kielce ze środowiskiem studenckim, a także kolejne przedsięwzięcie, które podkreśla wizerunek Kielc jako miasta akademickiego.

Festiwal jest imprezą adresowaną do teatrów studenckich uczelni akademickich lub zespołów niezawodowych działających na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, które przygotowały oryginalny spektakl teatralny. Najlepszy teatr zdobędzie Grand Prix Festiwalu, przyznana zostanie także nagroda publiczności, a jednemu z zespołów - nagroda “W ciemno” będącą zaproszeniem na Festiwal Teatrów Studenckich „Start” w 2020 roku.

Festiwal Teatrów Studenckich „Start” to inicjatywa mająca na celu uzupełnienie braku miejsca dla prezentacji twórczości studenckiej. Nadrzędnym celem jest ukazanie fenomenu teatru studenckiego oraz promowanie zanikającego zjawiska kultury studenckiej. Wśród założeń programowych wyróżnić można trzy płaszczyzny. Pierwszą jest odrodzenie studenckiego ruchu teatralnego poprzez stworzenie platformy dla prezentowania jego dokonań. Drugą stanowi próba uchwycenia tradycji oraz teraźniejszości teatru studenckiego. Ostatnią płaszczyzną jest zbudowanie pola wymiany doświadczeń pomiędzy uznanymi i cenionymi twórcami teatru alternatywnego a współczesną młodzieżą akademicką.

Głównym organizatorem VI Festiwalu Teatrów Studenckich „Start” 2019 jest warszawskie Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych. Jednym z partnerów wydarzenia będzie Miasto Kielce. Więcej informacji o festiwalu oraz zgłoszenia na stronie internetowej www.festiwalstart.pl.

Nieodpłatna Pomoc Prawna