ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Wykład "Żydzi a Niepodległa" i koncert Grzegorza Rogali

29-10-2018

W dniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w niedzielę 11 listopada o godzinie 15.00, Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na wykład "Żydzi a Niepodległa". Wygłosi go dr hab. Jolanta Maria Żyndul - polska historyczka, specjalizująca się w badaniach nad nowoczesnymi dziejami Żydów polskich i stosunkami polsko-żydowskimi w XIX i XX wieku, kierownik Centrum Badania i Nauczania Dziejów i Kultury Żydów w Polsce im. Mordechaja Anielewicza Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego.

Wykład poprzedzi koncert "Przestrzeń" w wykonaniu Grzegorza Rogali. Absolwent Jazz Instytut Berlin i stypendysta Berklee College of Music - puzonista, aranżer, improwizator, kompozytor i poszukiwacz nowych dróg w muzyce. W czasie koncertu, poza standardami jazzowymi usłyszymy tradycyjne melodie z Polski i świata, jazzowe interpretacje muzyki dawnej oraz własne kompozycje autora projektu. Grzegorz Rogala posługuje się rzadko spotykaną techniką multiphonic (gra i śpiewa jednocześnie), oraz looperem, dzięki któremu tworzy muzyczne tła dla swoich improwizacji, lub aranżacje na kilka puzonów.

Nieodpłatna Pomoc Prawna