ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Skazani z Aresztu Śledczego w Kielcach porządkują opuszczone groby na Cmentarzu Starym w Kielcach

29-10-2018

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych oraz uroczystościami odzyskania przez Polskę niepodległości, prace porządkowe na Cmentarzu Starym w Kielcach wykonują skazani z Aresztu Śledczego w Kielcach. Zakresem prac objęto niektóre mogiły wiceprezydentów Kielc, żołnierzy Legionów, poległego lotnika walczącego pod Arnhem, dowódcy wojsk węgiersko-tureckich z I Wojny Światowej. W dalszej kolejności prace porządkowe będą realizowane przy grobach żołnierzy 2 PAP Leg. i 2 PAL Leg., kwaterach żołnierzy września 1939 r. oraz innych.

Inicjatywa, z którą wyszło Stowarzyszenie Pamięci Narodowej "Czwartak", ma na celu zapewnienie opieki nad opuszczonymi mogiłami żołnierzy Wojska Polskiego, legionistów, a także osób zasłużonych dla Kielc. Akcja niesie także dodatkowy walor edukacyjny dla zaangażowanych w prace skazanych oraz osób odwiedzających cmentarz.

Działania rozpoczęte w tym roku dzięki wsparciu dyrekcji Aresztu Śledczego w Kielcach oraz Miasta Kielce i Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach, będą kontynuowane i rozwijane w przyszłości także we współpracy z Urzędem Miasta Kielce.

Nieodpłatna Pomoc Prawna