Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Forum Parków Technologicznych w KPT

07-11-2018

O roli parków technologicznych i ich wpływie na rozwój gospodarczy będą dyskutować uczestnicy Forum Parków Technologicznych, które odbędzie się 14 listopada w Kieleckim Parku Technologicznym.

 

To szósta, a zarazem już ostatnia konferencja w ramach ogólnopolskich spotkań w 2018 roku realizowanych przez Pro Progressio pod wspólnym tytułem The BSS Tour: Polska.  Motywem przewodnim wydarzenia będzie efektywne wspieranie rozwoju start-upów, a także potencjał parków technologicznych jako solidnego fundamentu dla rozbudowy kluczowych obszarów polskiej gospodarki. Do dyskusji zostali zaproszeni delegaci odpowiadający za zarządzanie największymi Parkami w naszym kraju, przedstawiciele Specjalnych Stref Ekonomicznych, a także eksperci w zarządzaniu przestrzenią, którzy poruszą tematy z obszaru środowiska pracy oraz wykorzystania powierzchni biurowych dostępnych w parkach na inne cele, jak np. na przedszkola przyzakładowe, czy co-worki.

 

The BSS Tour Kielce ma na celu odkryć, opisać i przybliżyć obszar zagadnień związanych z działaniami parków technologicznych i stref ekonomicznych, które zwiększają atrakcyjność inwestycyjną regionów w oczach potencjalnych najemców oraz postrzegania ich jako instytucje przyjazne dla rozwoju biznesu. Kolejność paneli dyskusyjnych i ich problematyka przeprowadzi uczestników przez szereg obszarów, w których realizowane są działania biznesowe, dając tym samym kompleksowy obraz profesjonalizacji parków w Polsce. Począwszy od wiedzy historycznej dotyczącej ich rozwoju, poprzez omówienie narzędzi wsparcia startupów oraz akceleracji biznesu w parkach oraz dyskusje o ich coworkingowych możliwościach, kończąc na pokazaniu zależności między parkami a strefami ekonomicznymi.

 

Wśród omawianych zagadnień pojawią się m.in.:

 

  • czynniki wpływające na specjalizację Parków w Polsce;
  • metody wspierania rozwoju start-upów w naszym kraju;
  • narzędzia, procedury i procesy, jakimi dysponują Parki Technologiczne;
  • przykłady dobrych praktyk akceleracji biznesu;
  • możliwości tworzenia popularnych obecnie co-worków w Parkach Technologicznych;
  • najnowsze dane dotyczące liczebności i możliwości Parków i Stref Ekonomicznych w Polsce;
  • fakty i mity krążące wokół współpracy pomiędzy Parkami Technologicznymi a Strefami Ekonomicznymi;
  • potencjał inwestycyjny i dalszy kierunek rozwoju gospodarczego Miasta Kielc.

 

Konferencja odbędzie się 14 listopada 2018 roku w Kieleckim Park Technologicznym  i jest przeznaczona dla osób zarządzających, menedżerów, kierowników i dyrektorów tego typu instytucji. Profil uczestników wydarzenia to osoby reprezentujące zarówno parki i strefy ekonomiczne, jak i przedsiębiorcy korzystający z ich usług. W gronie prelegentów znajdą się reprezentanci: Kieleckiego Parku Technologicznego, Krakowskiego Parku Technologicznego, Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, Technoparku „Pomerania” w Szczecinie, Łódzkiego Bionanoparku, Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego „Aeropolis”, a także Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” oraz przedstawiciele firm, takich jak Grupa Nowy Styl, KIDS&Co. oraz CoSpot, Podczas konferencji będzie można także wysłuchać prezentacji dotyczącej historii rozwoju parków technologicznych w naszym kraju, a także Dyrektora Łódzkiego Oddziału Colliers International, który przedstawi najnowsze dane dotyczące tego sektora. Po zakończeniu części merytorycznej, uczestnicy będą mieli okazję do nawiązywania kontaktów biznesowych podczas nieoficjalnej części networkingowo-koktajlowej. 

 

Partnerami wydarzenia są Miasto Kielce, Deutscher Outsourcing Verband, Emerging Europe Alliance, Polsko-Skandynawska Izba Gospodarcza oraz Brytyjsko-Polska Izba Handlowa. Patronatu Medialnego udzielili: OutsourcingPortal.eu, Outsourcing&More, Emerging Europe, Outsourcing Journal, Link to Poland, Poland Today oraz SSC Heroes.

 

Udział w wydarzeniu branżowym to szansa na zdobycie nowych kontaktów oraz możliwość obserwacji konkurencji. Każda konferencja organizowana przez Pro Progressio jest wspierana przez system internetowy - Event Tiger, uruchamiany na kilka dni przed wydarzeniem. Pozwala on w wygodny sposób umówić spotkanie poprzez wysłanie zaproszenia do konkretnego uczestnika, aby porozmawiać z nim podczas wydarzenia w specjalnie do tego wyznaczonej strefie.

 

Bezpłatne uczestnictwo w konferencji gwarantuje obowiązkowa rejestracja.

 

Szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie: www.bsstour.com/kielce.

lista aktualności
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Idea Kielce
Idea Kielce
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym