ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Forum Parków Technologicznych w KPT

07-11-2018

O roli parków technologicznych i ich wpływie na rozwój gospodarczy będą dyskutować uczestnicy Forum Parków Technologicznych, które odbędzie się 14 listopada w Kieleckim Parku Technologicznym.

To szósta, a zarazem już ostatnia konferencja w ramach ogólnopolskich spotkań w 2018 roku realizowanych przez Pro Progressio pod wspólnym tytułem The BSS Tour: Polska.  Motywem przewodnim wydarzenia będzie efektywne wspieranie rozwoju start-upów, a także potencjał parków technologicznych jako solidnego fundamentu dla rozbudowy kluczowych obszarów polskiej gospodarki. Do dyskusji zostali zaproszeni delegaci odpowiadający za zarządzanie największymi Parkami w naszym kraju, przedstawiciele Specjalnych Stref Ekonomicznych, a także eksperci w zarządzaniu przestrzenią, którzy poruszą tematy z obszaru środowiska pracy oraz wykorzystania powierzchni biurowych dostępnych w parkach na inne cele, jak np. na przedszkola przyzakładowe, czy co-worki.

The BSS Tour Kielce ma na celu odkryć, opisać i przybliżyć obszar zagadnień związanych z działaniami parków technologicznych i stref ekonomicznych, które zwiększają atrakcyjność inwestycyjną regionów w oczach potencjalnych najemców oraz postrzegania ich jako instytucje przyjazne dla rozwoju biznesu. Kolejność paneli dyskusyjnych i ich problematyka przeprowadzi uczestników przez szereg obszarów, w których realizowane są działania biznesowe, dając tym samym kompleksowy obraz profesjonalizacji parków w Polsce. Począwszy od wiedzy historycznej dotyczącej ich rozwoju, poprzez omówienie narzędzi wsparcia startupów oraz akceleracji biznesu w parkach oraz dyskusje o ich coworkingowych możliwościach, kończąc na pokazaniu zależności między parkami a strefami ekonomicznymi.

Wśród omawianych zagadnień pojawią się m.in.:

• czynniki wpływające na specjalizację Parków w Polsce;
  • metody wspierania rozwoju start-upów w naszym kraju;
  • narzędzia, procedury i procesy, jakimi dysponują Parki Technologiczne;
  • przykłady dobrych praktyk akceleracji biznesu;
  • możliwości tworzenia popularnych obecnie co-worków w Parkach Technologicznych;
  • najnowsze dane dotyczące liczebności i możliwości Parków i Stref Ekonomicznych w Polsce;
  • fakty i mity krążące wokół współpracy pomiędzy Parkami Technologicznymi a Strefami Ekonomicznymi;
  • potencjał inwestycyjny i dalszy kierunek rozwoju gospodarczego Miasta Kielc.

Konferencja odbędzie się 14 listopada 2018 roku w Kieleckim Park Technologicznym  i jest przeznaczona dla osób zarządzających, menedżerów, kierowników i dyrektorów tego typu instytucji. Profil uczestników wydarzenia to osoby reprezentujące zarówno parki i strefy ekonomiczne, jak i przedsiębiorcy korzystający z ich usług. W gronie prelegentów znajdą się reprezentanci: Kieleckiego Parku Technologicznego, Krakowskiego Parku Technologicznego, Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, Technoparku „Pomerania” w Szczecinie, Łódzkiego Bionanoparku, Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego „Aeropolis”, a także Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” oraz przedstawiciele firm, takich jak Grupa Nowy Styl, KIDS&Co. oraz CoSpot, Podczas konferencji będzie można także wysłuchać prezentacji dotyczącej historii rozwoju parków technologicznych w naszym kraju, a także Dyrektora Łódzkiego Oddziału Colliers International, który przedstawi najnowsze dane dotyczące tego sektora. Po zakończeniu części merytorycznej, uczestnicy będą mieli okazję do nawiązywania kontaktów biznesowych podczas nieoficjalnej części networkingowo-koktajlowej.

Partnerami wydarzenia są Miasto Kielce, Deutscher Outsourcing Verband, Emerging Europe Alliance, Polsko-Skandynawska Izba Gospodarcza oraz Brytyjsko-Polska Izba Handlowa. Patronatu Medialnego udzielili: OutsourcingPortal.eu, Outsourcing&More, Emerging Europe, Outsourcing Journal, Link to Poland, Poland Today oraz SSC Heroes.

Udział w wydarzeniu branżowym to szansa na zdobycie nowych kontaktów oraz możliwość obserwacji konkurencji. Każda konferencja organizowana przez Pro Progressio jest wspierana przez system internetowy - Event Tiger, uruchamiany na kilka dni przed wydarzeniem. Pozwala on w wygodny sposób umówić spotkanie poprzez wysłanie zaproszenia do konkretnego uczestnika, aby porozmawiać z nim podczas wydarzenia w specjalnie do tego wyznaczonej strefie.

Bezpłatne uczestnictwo w konferencji gwarantuje obowiązkowa rejestracja.

Szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie: www.bsstour.com/kielce.

Nieodpłatna Pomoc Prawna