ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Opuszczone mogiły żołnierzy poległych w walkach dekorują uczniowie”

30-10-2018

Stowarzyszenie Pamięci Narodowej „Czwartak”  wraz z Kołem 4 pp Leg. AK, Leśnictwa  Dyminy, IPN delegatury w Kielcach, Szkoły Sióstr Nazaretanek podjęło akcję dekoracji opuszczonych mogił żołnierzy, poległych w walkach o Polskę. Akcja wspierana jest przez Urząd Miasta Kielce poprzez udekorowanie opuszczonych grobów, które zostały posprzątane przez osadzonych w Areszcie Śledczym w Kielcach oraz mogił osób pomordowanych, zlokalizowanych na Cmentarzu Partyzanckim.

Inicjatywa od 6 lat realizowana jest cyklicznie. Została zapoczątkowana przez żyjących żołnierzy AK, a obecnie kontynuowana przez SPN „Czwartak”. Szczególnym walorem edukacyjnym jest praca wkładana przez uczniów ze Szkoły Sióstr Nazaretanek, którzy dzięki poznają historię nie tylko miasta i regionu, ale także nierzadko biografie osób bohaterów, spoczywających na kieleckich nekropoliach.

Nieodpłatna Pomoc Prawna