ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Kielczanie pomogą ponad 1000 syryjskim dzieciom

31-10-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Przeszło 154 tysiące złotych zebrano w ciągu czterech miesięcy prowadzenia kampanii społecznej „Kielce dla Syrii”. Starczy na pomoc dla ponad 1000 dzieci. Inicjatorem akcji był prezydent Wojciech Lubawski.

28 maja tego roku prezydent Kielc podpisał w ratuszu porozumienie o współpracy z papieskim stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Diecezją Kielecką oraz dwoma uczelniami w zakresie organizowania pomocy materialnej dla ofiar wojny w Syrii oraz propagowania idei pokoju w świecie i unikania przemocy. Biskup kielecki, prezydent Kielc oraz minister Beata Kempa parafowali wtedy także Apel o wsparcie Akcji do mieszkańców naszego miasta oraz przedstawicieli różnych środowisk. I apel ten spotkał się z dużym odzewem.

Środki finansowe, zbierane do 30 września podczas akcji „Kielce dla Syrii”, zostaną przeznaczone na zorganizowanie turnusów terapeutycznych m.in. w Libanie oraz turnusów wyciszenia, a także pomocy edukacyjnej dla ofiar wojny - syryjskich dzieci i młodzieży.

W prowadzenie zbiórek włączyły się kieleckie szkoły oraz wielu wolontariuszy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Pomagały miejskie jednostki, instytucje kultury i wydziały ratusza. Za to zaangażowanie dziękował wszystkim w dniu podsumowania akcji prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Zbierano datki do puszek i skarbon stacjonarnych, organizowano aukcje charytatywne, wydarzenia kulturalne i sportowe.

W Syrii w ciągu ponad 7 lat wojny zginęło prawie 400 tys. ludzi, w tym ponad 20 tys. dzieci. Największymi ofiarami wojny są dzieci i to do nich trafi pomoc.

Patronat honorowy nad Akcją sprawowali: biskup Jan Piotrowski, minister Beata Kempa, oraz wojewoda świętokrzyski - Agata Wojtyszek. Ambasadorami kampanii byli: kieleckie pięcioraczki wraz z rodzicami Pauliną i Piotrem Szymkiewiczami, aktor - Mariusz Ostrowski oraz Sławomir Szmal - bramkarz PGE VIVE Kielce.

Nieodpłatna Pomoc Prawna