ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Kolejny krok do ważnej inwestycji

31-10-2018

Kielecki Park Technologiczny złożył wniosek o pozwolenie na budowę inkubatora California, najnowocześniejszego obiektu tego typu w kraju.  Do końca pierwszego kwartału 2019 roku gotowa ma być dokumentacja projektowa na budowę inkubatora California INC. Budynek będzie mieć ponad 14 tys. mkw. oraz sześć kondygnacji wraz z podziemnym parkingiem dla ponad 200 samochodów. Co ważne, obiekt ma być wielofunkcyjny, a także ekologiczny, wybudowany z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii z zakresu architektury, budownictwa oraz zarządzania nieruchomością. Oprócz nowoczesnych powierzchni biurowych, znajdą się tam przestrzenie do nawiązywania biznesowych relacji - konferencyjna, coworkingowa i mentoringowa, a także zaplecze laboratoryjne i socjalne. Część budynku przeznaczona będzie dla funduszy inwestycyjnych działających w otoczeniu okołobiznesowym. Ostatnie piętro w całości stworzy strefę sportowo-rekreacyjną. KPT chce zaoferować nową jakość i przyciągnąć do Kielc tzw. klasę kreatywną skupiającą przede wszystkim młodych ludzi, którzy będą pracowali nad nowymi technologiami. W dalszym ciągu Park realizuje przyjętą strategię  budowy efektu skali, tzn. kumulacji w jednym miejscu jak największej liczby firm wykorzystujących wiedzę do kreowania nowych usług i produktów. To wywoła efekt synergii, który przełoży się na dynamiczne powstawanie innowacyjnych firm, a tym samym tworzenie nowych miejsc pracy. Złożenie wniosku o pozwolenie na budowę to kolejny krok w kierunku Technopolis - wielofunkcyjnej dzielnicy biznesowej na wzór funkcjonujących już na świecie.

Nieodpłatna Pomoc Prawna