ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

"Legionowym szlakiem przez Kielce - okiem geologa"

05-11-2018

Miasto Kielce, Geopark Geoland Świętokrzyski, Geopark Kielce, Muzeum Narodowe w Kielcach, Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach, Jednostka Strzelecka 2105 Kielce Związku Strzeleckiego „Strzelec” z okazji Międzynarodowego Święta Centrów i Muzeów Nauki - SPiNDay 2018 w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości  zapraszają na rajd: "Legionowym szlakiem przez Kielce - okiem geologa".

Zbiórka: 10 listopada, godz. 9:00. - Plac Niepodległości - pod Pomnikiem Niepodległości

Trasa: Plac Niepodległości - ul. H. Sienkiewicza - Rynek - Muzeum Narodowe w Pałacu Biskupów Krakowskich (zwiedzanie Sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego i wystawy czasowej Biel, Czerwień, Braterstwo) - Plac Imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego - Kadzielnia

Przewidywane zakończenie około godziny 14:00.

Koszt: 2 zł - ubezpieczenie - opłaty należy dokonać w Oddziale Świętokrzyskim PTTK w Kielcach (ul. Sienkiewicza 21) do dnia 9.11.2018 r.

Prowadzący: dr Tomasz Ossowski, Robert Kulak i Witold Wesołowski. Uwaga liczba miejsc ograniczona.

Rajd zostanie poprowadzony miejscami związanymi z “Kadrówką” Józefa Piłsudskiego w śródmiejskiej części Kielc o ciekawostkach historycznych związanych z tym tematem opowiedzą historyk dr Tomasz Ossowski i przewodnik świętokrzyski Robert Kulak. W czasie rajdu poruszymy też temat kamienia w architekturze i w tym temacie swoja wiedza podzieli się pracownik Geoparku Kielce Witold Wesołowski. Uczestnicy rajdu będą mogli tez okazję odwiedzić Muzeum Narodowe w Kielcach, gdzie zwiedzą Sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz wystawę czasową Biel, Czerwień, Braterstwo.

Nieodpłatna Pomoc Prawna