ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza

07-11-2018

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na najnowsze wydarzenia: wystawę Spektrum światła oraz warsztaty dla dorosłych.

Wystawa Spektrum światła. Dizajn i fotony

Nowa wystawa w Instytucie Dizajnu stawia na światło i jego związki z projektowaniem. To próba odpowiedzi na pytanie czy można zaprojektować światło i jakie pomysły na opowiedzenie o tym zjawisku mają dizajnerzy.  Ekspozycja nie ma chronologii ani wyraźnego podziału na dyscypliny chociaż przedmioty, które pokazuje pochodzą z konkretnych dziedzin, takich jak fizyka, architektura czy przemysł. Każdy z eksponatów ma być jak „przebłysk myśli” albo migocząca gwiazda na niebie. Ma sygnalizować zagadnienie i inspirować do samodzielnego zgłębienia tematu. Wszystko po to, by przekazać, że związek dizajnu ze światłem to zdecydowanie więcej niż ładna lampa, zapadający w pamięć neon czy nowoczesny aparat fotograficzny.

Wernisaż wystawy odbędzie się 9 listopada 2018 r. o godz. 18.00 w Galerii Głównej Instytutu Dizajnu w Kielcach. Ekspozycja będzie czynna do 3 lutego 2019 r.

Warsztaty "Taaaka ryba"

Warsztaty dla dorosłych pt. "Taaaka ryba" odbędą się 8 listopada w godz. 17.00 - 19.00 w pracowni ceramiki Instytutu Dizajnu. Efektem zajęć będzie wieloczłonowa, modułowa patera na rybę. Podczas warsztatów każdy uczestnik wykona własną część – moduł patery, posługując się udostępnionym szablonem. Polem do popisu będzie możliwość zdobienia powierzchni patery motywem rybich łusek. Po wypaleniu, szkliwieniu i złożeniu moduły staną się jedną długą paterą z rybią głową i rybim ogonem, która bardzo się przyda podczas najbliższej edycji warsztatów Food&Fire.

Warsztaty poprowadzą Marta Dachowsk oraz Jolanta Szymanowska.
Ilość miejsc: 15
Zapisy na

Warsztaty Latająca Komitywa Naprawcza vol.2

Warsztaty dla dorosłych w pracowni stolarskiej Instytutu Dizajnu odbędą się już po raz drugi 10 listopada w godz. 11.00-14.00.

Będzie to kolejne spotkanie będące odpowiedzią na powszechny nadmiar rzeczy.  Gdy zepsuje nam się lub zniszczy domowy sprzęt, zamiast kupować nowy, wspólnie, w komitywie, podejmiemy się jego naprawy! Zaproszona Złota Rączka pomoże w reperacji jednocześnie ucząc zainteresowanych umiejętności, które będzie można potem wykorzystać we własnym zakresie.

Szanuj Rzeczy! Zamiast wyrzucić- napraw! to motto cyklu warsztatów.

Dodatkowo na uczestników czeka konkurs! Wystarczy przynieść na zajęcia naprawiony przez siebie przedmiot ( może być jego zdjęcie, jeśli jest za duży lub za ciężki). Szczególnie piękna, sprytnie przeprowadzona lub pomysłowa naprawa zostanie nagrodzona narzędziami multitool oraz zestawem wydawnictwa „ładnie naprawię”.
Warsztaty poprowadzą Norbert Konieczkiewicz oraz Olga Grabiwoda.
Zapisy:
Ilość miejsc: 10
Bilety na warsztaty do nabycia w kasie Wzgórza Zamkowego w cenie 5 złotych.

Nieodpłatna Pomoc Prawna