ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

W Parku Kadzielnia trwają prace budowlane

07-11-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym dość szybko postępują prace budowlane w części Parku Kadzielnia, od strony ulicy Krakowskiej, niemal tuż przy istniejącym skateparku. Powstaje tam punkt edukacyjny „Woda” wraz z niewielkim amfiteatrem. Budowane są podpory pod pomosty, na które będzie można wejść i z nich obserwować nie tylko samą nieckę wypełniona wodą i mini wodospad, ale też fragment Kadzielni czy rezerwatu, w tym Skałkę Geologów. Ta część parku połączona będzie z powstającą w innej jego części ścieżką pieszo – rowerową, która będzie miała również charakter edukacyjny. Obok tablic informacyjnych pojawią się na niej elementy małej architektury, w tym ławki i kosze na śmieci. W tej chwili zakończono zabezpieczanie Wzgórza Harcerskiego oraz wybudowano podpory pod estakadę łączącą istniejące odcinki ścieżki. Te roboty nie zakończą się w roku bieżącym.
Wspomniane inwestycje są częścią dużego projektu realizowanego przez Geopark Kielce. Otrzymały one 85% dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, a ich całkowity koszt to około 6 mln złotych.

Nieodpłatna Pomoc Prawna