ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Prezydent Bogdan Wenta oraz nowi radni złożyli ślubowanie

22-11-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizj Kielce

Podczas pierwszej w kadencji 2018 - 2023 sesji Rady Miasta Kielce Bogdan Wenta został zaprzysiężony na prezydenta Kielc.

Sesję otworzył radny Marian Kubik, jako przewodniczący senior. Ustępujący prezydent Kielc, Wojciech Lubawski pogratulował swojemu następcy. - Gratuluję sukcesu wyborczego. Niech wasz sukces, będzie sukcesem Kielc. Nie jest mi to obojętne, bowiem 16 lat służyłem temu miastu - podkreślił.

Podziękowania dla Wojciecha Lubawskiego, za 16 lat służby na rzecz miasta, w imieniu radnych złożył Marian Kubik. Podziękował także przewodniczącym Rady Miasta w poprzedniej kadencji - Dariuszowi Kozakowi i Joannie Winiarskiej.

Następnie przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej, Piotr Zięba wręczył wszystkim radnym zaświadczenia o wyborze na kolejną kadencję. Każdy z rajców złożył ślubowanie. W kieleckiej Radzie Miasta zasiada 25 rajców: 11. z Prawa i Sprawiedliwości, 7. z Projektu Świętokrzyskie Bogdana Wenty, 6. reprezentujących Platformę. Nowoczesną Koalicję Obywatelską oraz 1. z SLD. Lewica Razem. Dziewięciu z nich już pełniło funkcję radnego.

Po złożeniu ślubowania głos zabrał prezydent Bogdan Wenta. - To szczególny dzień, spotykamy się tu dzięki zaufaniu, jakim obdarzyli nas mieszkańcy Kielc - powiedział. - Dziękuję za mandat. Przyjmuję go z radością i odpowiedzialnością. Ogromny kredyt zaufania mobilizuje do wspólnego działania na rzecz Kielc - podkreślił.

Podczas sesji wybrano także przewodniczącego Rady Miasta Kielce. Został nim Kamil Suchański, radny Projektu Świętokrzyskie, który w głosowaniu uzyskał o dwa głosy więcej niż drugi kandydat -  Jarosław Karyś, radny Prawa i Sprawiedliwości. Funkcje wiceprzewodniczących Rady Miasta objęli: Katarzyna Zapała, Joanna Winiarska  oraz Jarosław Karyś.

W imieniu wójtów i burmistrzów powiatu kieleckiego podziękowania za  dotychczasową współpracę ze wszystkimi 11 gminami, wchodzącymi w skład kieleckiego obszaru funkcjonalnego na ręce prezydenta Wojciecha Lubawskiego oraz życzenia dla prezydenta Bogdana Wenty - jeszcze lepszych efektów tej kooperacji, złożył  Szczepan Skorupski - przewodniczący zarządu Związku Gmin Powiatu Kieleckiego.

Nieodpłatna Pomoc Prawna