ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Prezydent pożegnał się z dyrektorami

15-11-2018

Po raz ostatni w takim składzie w ratuszu spotkali się z prezydentem Kielc jego zastępcy, skarbnik i sekretarz miasta, dyrektorzy wszystkich wydziałów ratusza, miejskich spółek, instytucji kultury oraz innych jednostek podległych miastu.

- Moja służba skończyła się po 16 latach. Tak w wyborach samorządowych zadecydowało społeczeństwo. I ten wybór trzeba uszanować - powiedział Wojciech Lubawski.

- Chciałem wam podziękować za te wszystkie lata współpracy. Stanowiliśmy społeczność. W tym czasie, w ramach projektów unijnych, w Kielcach powstały inwestycje za ponad 4,5 mld zł. Kielce po tych 16 latach są innym miastem i to jest wasza zasługa, ja tylko kierowałem, tak jak robi to zawiadowca stacji. Bardzo wam dziękuję - zwrócił się do uczestników spotkania.

- Kiedy przychodziłam do ratusza 11 lat temu, tego, że można zrobić coś dla miasta, bo się je kocha, i że nie jest to tylko slogan, nauczyłam się od pana -  podkreśliła Barbara Nowak, skarbnik miasta dziękując  prezydentowi za wspólną pracę.

Szefowie miejskich instytucji kultury: Biura Wystaw Artystycznych oraz Kieleckiego Teatru Tańca podziękowali za otwartość Wojciecha Lubawskiego na rozwój kultury oraz inwestowanie w nią.

Pamiątką po 16 latach służby będzie dla kończącego czwartą kadencję prezydenta „Kronika polska”  Galla Anonima, wzorowana na najcenniejszych księgach XI i XII wieku, wydana w 49 egzemplarzach.

22 listopada, podczas pierwszej w nowej kadencji sesji Rady Miasta Kielce zostanie zaprzysiężony prezydent elekt Bogdan Wenta. Ślubowanie złożą też nowi radni wybrani w ostatnich wyborach samorządowych.

Nieodpłatna Pomoc Prawna