ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

VII Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie

27-11-2018

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na VII Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie, które potrwają do 30 listopada.

Spotkania koncentrują się w tym roku wokół chasydyzmu: mistycznego ruchu żydowskiego, który rozwijał się głównie na terenach Rzeczpospolitej od XVIII wieku. W piątek, 30 listopada o 18.00 będzie można zobaczyć świat przedwojennych sztetli w filmie "Polin. Okruchy Pamięci" w reżyserii Joanny Dylewskiej. Po niej dr Marek Maciągowski, dyrektor Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, opowie o kieleckich tradycjach chasydzkich.

W Spotkania włączono w tym roku kolejne Rekolekcje Chanukowo-Adwentowe. Wygłoszą je wspólnie rabin Stanisław Wojciechowicz z warszawskiej synagogi postępowej Ec Chaim i ksiądz Grzegorz Michalczyk, krajowy duszpasterz środowisk twórczych, rektor kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła i Alberta Chmielowskiego w Warszawie. Wspólna nauka rekolekcyjna będzie miała miejsce w środę, 28 listopada o godzinie 18.00 w  siedzibie Stowarzyszenia na Planty 7, natomiast w czwartek, 29 listopada o godzinie 19.00 w kościele akademickim pw. św. Jana Pawła II przy ulicy Wesołej 54 odbędzie prowadzone przez obu duchownych nabożeństwo biblijne.

Spotkania są współfinansowane przez Urząd Miasta Kielce. Wstęp wolny. Wszystkie wydarzenia, oprócz nabożeństwa, będą miały miejsce w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ul. Planty 7 w Kielcach.

Nieodpłatna Pomoc Prawna