ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Smog jeszcze nam niegroźny

21-11-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Z racji pory roku i niskich temperatur powietrza, zwłaszcza w nocy, rozpoczął się sezon grzewczy. Wielu właścicieli mieszkań i przede wszystkim domów jednorodzinnych zaczęło ich wnętrza opalać. Ale czy robią to zgodnie z zasadami ekologii? Czy nie spalają w piecach śmieci?
Z danych statystycznych kieleckiej Straży Miejskiej wynika, że od początku roku przeprowadzono blisko 600 kontroli (od września tych kontroli było nieco ponad 80). Zdecydowanie zmniejszyła się ilość osób, które palą w piecach śmieciami bądź innym materiałami mocno zanieczyszczającymi powietrze. Nałożono nieco ponad 80 mandatów na łączną kwotę 11120 zł, zastosowano 50 pouczeń i do sądu skierowano 6 wniosków. Porównując dane z lat ubiegłych okazało się, że sytuacja znacznie się poprawiła.

Środek sezonu grzewczego jeszcze przed nami. Miejmy jednak nadzieję, że wszelkie akcje zmierzające do zminimalizowania zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza w naszym mieście przyniosą oczekiwany rezultat i jego jakość będzie w granicach normy. Jedną z takich akcji organizuje Straż Miejska, a jej efekty to nie tylko czyste powietrze ale dodatkowo np. oszczędności paliw stałych.
Przypomnieć należy, że wszelkie zgłoszenia dotyczące spalania śmieci bądź innego, nie spełniającego norm paliwa należy kierować do dyżurnego SM telefonicznie 41368-75-15 lub pod całodobowy numer alarmowy 986.

Nieodpłatna Pomoc Prawna