ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Inkubator logistyczny KPT z dofinansowaniem

21-11-2018

Rotterdam Inc.- tak nazywał się będzie inkubator logistyczny KPT. Dziś podpisano umowę o dofinansowanie inwestycji.

31 października rozstrzygnięty został konkurs z działania 2.1. „Wsparcie instytucji otoczenia biznesu w celu zwiększenia poziomu przedsiębiorczości w regionie” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu „Rozwój pakietu usług logistycznych KPT dla MŚP” to prawie 12 mln zł.

Inkubator logistyczny Rotterdam Inc. wraz z całym pakietem usług wspierających tę branżę, to odpowiedź na potrzeby firm tu funkcjonujących oraz na rosnące zainteresowanie ofertą Parku ze strony nowych przedsiębiorstw. - Jesteśmy w momencie kiedy Park osiągnął już stabilną pozycję i stał się miejscem rozpoznawalnym, kojarzonym z najwyższymi standardami. Zainteresowanie ze strony firm lokowaniem tu swoich biznesów jest ogromne, dlatego o przyszłości musimy myśleć wielotorowo. Stąd nasze działania nie tylko w kierunku budowy nowych przestrzeni biurowych, ale także udostępnianiu terenów pod inwestycje. Równocześnie ruszamy z pomysłem budowy inkubatora logistycznego - mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT. Dodaje, że miejsce to potrzebne jest przedsiębiorstwom, które w Parku dynamicznie się rozwijają i oprócz biur potrzebują magazynów. - To nie będzie jednak standardowy obiekt, ale oparty na inteligentnych rozwiązaniach informatycznych. Chodzi o to, by jak najbardziej ułatwić korzystanie z niego. By użytkownicy mogli szybciej przyjmować i składować dostawy oraz poprawić dokładność procesu kompletowania zamówień - tłumaczy dyrektor.

Inkubator będzie mieć ok. 2200 mkw. powierzchni, stałą rampę przeładunkową, windę towarową oraz przestrzeń by móc jak najswobodniej poruszać się wózkami paletowymi i elektrycznymi. Całość podzielona zostanie na pomieszczenia magazynowe o różnej wielkości, do 200 mkw. Znajdą się tam również garaże. Najemcy będą korzystać miejsca za pomocą aplikacji.

Jeszczed w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na projekt, w wakacje ruszą procedury związane z budową i całość może być gotowa w czerwcu 2020 roku. Preumowa dotycząca inwestycji została już podpisana.

Nieodpłatna Pomoc Prawna