ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Naszym prawdziwym koalicjantem są mieszkańcy - wywiad z prezydentem Bogdanem Wentą

23-11-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizj Kielce

W dniu zaprzysiężenia prezydenta Kielc Bogdana Wentę zapytaliśmy o działania na rzecz miasta, które są dla niego priorytetowe.

Wskazał na oświatę i problemy związane z przyszłoroczną kumulacją roczników, budżet - i analizę kierunków, w których Miasto powinno zmierzać, ponadto przedsiębiorczość, sprawy ludzi młodych, ale także politykę senioralną. Poruszył ponadto kwestie rozwiązania spraw związanych z niektórymi inwestycjami (ul. Witosa, ul. Jurajska) oraz kwestie organizacyjne związane z budowanie struktury zarządzania.

Wymienił także takie dziedziny, jak: kultura, turystyka, promocja miasta i sport. Zauważył, że jest jeszcze wiele innych wyzwań, które są i które będą się pojawiać w trakcie kadencji, a pięć lat tylko wydaje się długim okresem czasu.

- Naszym prawdziwym koalicjantem są mieszkańcy. Życie codzienne nie toczy się tylko w tym budynku i w tej radzie, to jest to miejsce, gdzie podejmuje się decyzje, ale życie toczy się na zewnątrz tego budynku i tego chyba wszyscy od nas oczekują  - podkreślił.

Prezydent Bogdan Wenta poinformował, że nazwiska wiceprezydentów poda do publicznej wiadomości na początku przyszłego tygodnia.

Nieodpłatna Pomoc Prawna