ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

„Senior - kocham, lubię, szanuję, nie biję” - XII edycja "Białej wstążki" w Kielcach

26-11-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Ruszyła XII edycja Kampanii społecznej pn. „Biała wstążka”. Konferencja inaugurująca tegoroczne przedsięwzięcie odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury. „Senior - kocham, lubię, szanuję, nie biję” to hasło tegorocznej odsłony wydarzenia. Udział w nim  wzięli m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, duchowieństwa, policji, placówek socjalnych oraz właśnie seniorzy.

Prezydent Kielc - Bogdan Wenta podkreślił, że w przeciwdziałaniu przemocy należy pamiętać o wszystkich członkach rodziny, zaś naszym wspólnym dobrem jest to, aby nie zapominać właśnie o osobach starszych.

Zapobieganie przemocy wobec osób starszych jest bardzo ważnym zagadnieniem w starzejącym się świecie. To grupa, której potrzebne jest szczególne wsparcie. Przemoc, jakiej czasem doświadczają, jest pojęciem szerokim, poza przemocą fizyczną i psychiczną, obejmuje także  przemoc ekonomiczną oraz różnego rodzaju nadużycia i zaniedbania.

Podczas uroczystego otwarcia kampanii uhonorowano blisko 20 osób aktywnie wspierających ofiary przemocy. Statuetkę „Biała wstążka”, za szczególny wkład w budowanie lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie miasta Kielce, przyznano Markowi Scelinie, wieloletniemu dyrektorowi  Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, instytucji która szczególnie wspiera seniorów.

Patronat nad XII edycją kampanii „Biała Wstążka” objął Prezydent Kielc. W ramach akcji 3 grudnia br. o godz. 11.00 w hali Iskry, odbędzie się także mecz pn. „Gramy dla Seniorów”. Zmierzą się w nim dzielnicowi Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wraz z Partnerami Instytucji. Kampania „Biała Wstążka” w Kielcach potrwa do 10 grudnia br.

Więcej o tegorocznej KAMPANII

Nieodpłatna Pomoc Prawna