ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Kielce przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia

23-11-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Kielce powoli przygotowują się do okresu Świąt Bożego Narodzenia. Pierwsze oznaki już widać. W ścisłym centrum miasta na ulicznych latarniach montowane są świetlne elementy ozdobne. Usługę, jak co roku, wykonują pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych na zlecenie Urzędu Miasta.
Takie oświetlenie montowane jest m.in. na Rynku, placach Najświętszej Marii Panny i Artystów oraz ulicach Sinkiewicza, Warszawskiej i Mickiewicza. Na placu Artystów dodatkowo pojawi się stożek świetlny.

Na płycie Rynku stanie sztuczna, blisko 25 metrowa choinka. Jej budowa rozpocznie się lada dzień i nieco potrwa. Bo to niełatwe przedsięwzięcie. Pierwszym etapem będzie ustawienie specjalnego rusztowania, potem zacznie się montaż elementów zielonej powłoki imitującej gałęzie jodły lub świerku wraz z igłami. Na koniec, na ponad 20 metrowym drzewku pojawi się wielobarwne oświetlenie. Obok staną również świetlne anioły.
Wszystkie ozdoby rozbłysną światłem  na kilka dni przed świętami.

Nieodpłatna Pomoc Prawna