ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Kobieta za kółkiem elektryka

08-12-2018

„Kobieta za kółkiem elektryka” to kampania edukacyjno-informacyjna realizowana przez Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności, będące jednym z trzech sygnatariuszy listu intencyjnego podpisanego z Ministerstwem Energii, zakładającego współpracę w zakresie upowszechniania i promowania transportu przyjaznego dla środowiska.

Chodzi o zwrócenie uwagi na zalety pojazdów elektrycznych wynikające z ich neutralności dla środowiska w związku z nieemitowaniem spalin, podczas gdy wykorzystywanie pojazdów konwencjonalnych istotnie wpływa na zwiększenie poziomu  zanieczyszczenia powietrza, szczególnie w dużych miastach.

Do udziału w kampanii „Kobieta za kółkiem elektryka” Urząd Miasta Kielce - Wydział Zarządzania Energią zaprasza Panie. Spotkanie odbędzie się 13 grudnia br. o godz. 14:00 w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja na adres: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Program:

14:00 – 14:05 – powitanie uczestniczek
14:05 – 14:15 – Prezentacja założeń kampanii „Kobieta za kółkiem elektryka”– Anna Różańska, Polskie Stowarzyszenie Elektomobilności
14:15 – 14:35 – Co o „elektrykach” kobieta wiedzieć powinna? – Praktyczna wiedza o samochodach elektrycznych – Michał Baranowski, Polskie Stowarzyszenie Elektomobilności
14:35 – 14:55 – Elektromobilność w praktyce – Samochód elektryczny, na co dzień (wady i zalety) – Jarosław Kubiec, Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności
14:55 – 15:00 – przerwa kawowa
15:00 – 16:00 – testowanie samochodów elektrycznych

Wydarzenie jest współorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności, Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego i Urząd Miasta Kielce. Ambasadorką Kampanii jest Pani Agata Wojda, Radna Miasta Kielce.

Nieodpłatna Pomoc Prawna