ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

O komiksie w BWA

28-11-2018

Na spotkanie z Przemysławem Krystianem zatytułowane „Wszystko, co chcecie wiedzieć o komiksie” zaprasza w środę 28 listopada o godz. 17.30 Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach.
W trakcie spotkania uczestnicy poznają historię komiksu i jego powiązania ze sztuką. Przemysław Krystian – jak sam o sobie mówi „nałogowy konsument komiksów” – planuje przekonać nieprzekonanych do zalet czytania i oglądania komiksów. – Dzisiejsza popkultura garściami czerpie ze świata opowieści obrazkowych, mimo tego, że przez lata wiele osób mówiło głównie o zagrożeniach płynących z komiksów. Obrazkowe historie może nie są dla wszystkich, ale mogą poruszać wiele problemów i już dawno nie są tylko prostymi przygodami superbohaterów – zapowiada. I dodaje: – Scott McCloud, twórca i teoretyk komiksów twierdzi, że najważniejsze są ramki; uczestnicy spotkania dowiedzą się, dlaczego tak jest.

Będzie też mowa o tym, kiedy narodziła się idea komunikowania się obrazem. Czy rzeczywiście komiks powstał w USA, jak twierdzą Amerykanie?
Dodatkowo każdy uczestnik będzie miał okazję stworzyć własną stronę z obrazkami przy pomocy gry towarzyskiej „Komiks”.

Wstęp wolny. Zapraszamy osoby w wieku od 5 do 105 lat, zarówno miłośników komiksu chętnych do dyskusji, jak i tych, którzy nie są jeszcze do tej formy twórczej wypowiedzi przekonani.

Nieodpłatna Pomoc Prawna