ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Kielce

05-12-2018

Na jutro, na godz. 9.00 zwołano Nadzwyczajną Sesję Rady Miasta. W porządku obrad znalazły się m.in. zmiany uchwał: w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Kielce na lata 2018-2045 oraz uchwały budżetowej na 2018 rok.

Jak poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej Kamil Suchański,  przewodniczący Rady Miasta Kielce, posiedzenie jest konieczne m.in. ze względu na dużą liczbę przesunęć  budżetowych pomiędzy poszczególnymi działami. Ma to związek na przykład z odłożeniem w czasie inwestycji na około 50 mln zł z uwagi na to, że nie zostały rozstrzygnięte na nie przetargi. - Dwa projekty zmieniające uchwałę budżetową liczą około 200 stron - powiedział przewodniczący Rady.

Podczas sesji  radni zajmą się także zmianą uchwał w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego w Europejskim Banku Inwestycyjnym oraz w sprawie zaciągnięcia długoterminowego kredytu bankowego na finansowanie planowanego deficytu budżetu Miasta Kielce, z przeznaczeniem na pokrycie wkładu własnego dla zadań inwestycyjnych przewidzianych do współfinansowania ze środków Unii Europejskiej. Ponieważ inwestycje zaplanowane na rok 2018 nie będą w pełni zrealizowane, transza kredytu - w wysokości 22 mln zł, nie będzie wykorzystywana i ma zostać przesunięta na późniejsze lata.

Ponadto rajcy zajmą się projektem „Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Kielce na lata 2019 - 2023" oraz uchwałą w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych.

Nieodpłatna Pomoc Prawna