Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Nowa siedziba NFZ, kolejne propozycje

18-12-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

 

Nowej siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia poświęcona była konferencja prasowa prezydenta Kielc. Do jej budowy świętokrzyski NFZ jest gotowy od lat. Miał projekt oraz pozwolenie na budowę, a także zgodę radnych na przeznaczenie na ten cel działki przy ulicy Wrzosowej w Kielcach. Plany te trzeba jednak zmienić z uwagi na ideę budowy Głównego Urzędu Miar. 

 

W zamian za nieruchomość przy ul. Wrzosowej Urząd Miasta Kielce zaproponował, nową lokalizację - działkę u zbiegu ulic Karczówkowskiej i Kamińskiego. Pozytywne opinie na jej temat wydali Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska i wojewódzki konserwator zabytków. Działka znajduje się w strefie Kieleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, ale jest to teren budowlany. Planowana siedziba NZF, jak wyjaśnił Artur Hajdorowicz, dyr. Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji Miasta kieleckiego ratusza jest usytuowana średnio 62,5 m od zabytkowej osi barokowej ul. Karczówkowskiej, co zdaniem specjalistów oznacza, że krajobraz Karczówki nie ucierpi na skutek inwestycji.


Jednak wielu mieszkańców i lokalne stowarzyszenia obawiają się, że stanie się inaczej. Dlatego Miasto zaproponowało też inne lokalizacje.  To m.in. działka przy Stacji Krwiodawstwa w rejonie skrzyżowania ulic Jagiellońskiej i Grunwaldzkiej.  Jej plus - to dobre skomunikowanie, minus - z uwagi na liczbę podziemnych sieci, grunt wymaga przygotowań. Druga lokalizacja, to teren w sąsiedztwie Wojewódzkiego Domu Kultury, w rejonie Stadionu Suzuki Arena. Minus - słaba obsługa komunikacją miejską, uciążliwość dla mieszkańców osiedla. Kolejna propozycja, to - zakupiony od UJK budynek przy ul. Leśnej, który wymagałby adaptacji pod potrzeby instytucji i wreszcie - działka w tzw. „Trójkącie Bermudzkim” przy Al. IX Wieków Kielc. Jej plus, to świetne skomunikowanie, minus - mało miejsc parkingowych.


Ostateczny wybór którejś z proponowanych lokalizacji zależy od Narodowego Funduszu Zdrowia. Warunki do spełnienia, to: dogodny dojazd komunikacją publiczną, odpowiednia powierzchnia działki i jej szybka dostępność.

 

 

lista aktualności
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym