ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Zwycięski zespół Zwycięski zespół

Rozstrzygnięto konkurs na opracowanie projektu kampusu laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar w Kielcach

21-12-2018

Warszawska pracownia BDM Architekci wygrała konkurs na koncepcję architektoniczną Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar w Kielcach.
Do konkursu ogłoszonego przez GUM we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich ostatecznie zgłoszono 13 prac. Konkurs dopuszczał także projekty nadesłane spoza terytorium Polski.
I Nagrodę przyznano za stworzenie spójnego układu przestrzennego, który zdaniem komisji konkursowej najlepiej rozwiązywał zadany konkursem program funkcjonalny. W projekcie zaproponowano czytelny sposób połączenia obiektów za pomocą obwodowej kładki, gwarantując odpowiednią integrację zespołu naukowego Kampusu, który jednocześnie najlepiej koresponduje architektonicznie z podnóżem Góry Hałasa.

Budowa obiektu, a także stworzenie specjalistycznych stanowisk pomiarowo-badawczych potrwa do roku 2023.
Drugie miejsce w konkursie ex aequo zajął zespół SLP z Hiszpanii i Studio Architektury Archigroup z Rzeszowa. Trzecie - zajęli architekci z biura  BiM Sp. z o.o. Bulanda i Mucha Architekci w Warszawie. Przyznano także trzy wyróżnienia.