ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Ferie w BWA

03-01-2019

Podczas ferii zimowych Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 5 do 18 lat na dwa rodzaje zajęć.

1. Spotkanie ze sztuką

Podczas zajęć z cyklu „Spotkania ze sztuką” uczestnicy obejrzą wystawę „Kapitał sztuki – suplement 2018”, będącą prezentacją prac artystów z regionu świętokrzyskiego. Poznają różne gatunki i dziedziny sztuk plastycznych. Nauczą się je rozróżniać i poznają ich cechy charakterystyczne. Same wykonają własne dzieło, nawiązujące problematyką do wystawy. Wszystkie materiały zapewnia BWA.  Zajęcia będą odbywały się od 14 stycznia do 1 lutego 2019 roku.

2. Ślady na śniegu

Druga propozycja to zajęcia plastyczne w plenerze „Ślady na śniegu”, które będą organizowane wokół galerii BWA od 14 do 25 stycznia 2019 roku, oczywiście tylko wtedy, gdy będzie leżał śnieg. Na zajęciach dzieci i młodzież dowiedzą się, czym jest land art oraz same wykonają dzieła ze śniegu. Będą tworzyć m.in. wydeptywane wzory na śniegu oraz bałwankowe instalacje.

Na wszystkie zajęcia placówka zaprasza grupy zorganizowane od 5 do 30 osób. - Nie muszą to być grupy ze szkół czy przedszkoli, ale na przykład dzieci z sąsiedztwa z opiekunami czy zaprzyjaźnione rodziny - podkreśla Magdalena Leśniak z działu edukacji BWA.

Zajęcia będą odbywały się w godzinach 8.30 -16.00. Zapisy pod nr tel.  41 36 76 447  wew. 25.